Nikaragua w 7 dni. Raj dla nurków i miłośników architektury

Nikaragua
Flickr/Bruce Thomson/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Nikaragua
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Murale w Leon, największa katedra Centralnej Ameryki i wyryte w skałach rysunki - to wszystko zobaczymy podczas tej wyprawy.

Granada

Znajdujemy się w Granadzie - mieście położonym na północno-zachodnim wybrzeżu jeziora Nikaragua, u stóp wulkanu Mombacho. Na początek przepłyniemy się kajakami po pobliskim jeziorze Isletas w Nikaragui. Następnie wybierzemy się na wycieczkę w okolice wulkanu Mombacho lub spędzimy czas przechadzając się po głównym placu miasta.

W Granadzie zobaczymy wiele zabytków architektury kolonialnej m.in. kościół Guadelup, ufortyfikowany kościół San Francisco z XVI wieku, kościół Xalteva, kościół La Merced powstały na przełomie XVII i XVIII wieku i Colegio Centroamericano z XVII wieku. W tym ostatnim będziemy mogli zobaczyć cenne zbiory sztuki prekolumbijskiej, gdyż obecnie znajduje się tam muzeum archeologiczne. W mieście warto również zobaczyć starą stację kolejową oraz Plazę de la Independencia.

León

Udajemy się pieszo do miasta León, w którym oglądamy przede wszystkim największą katedrę Centralnej Ameryki. Możemy też zrelaksować się na pobliskich plażach lub podziwiać liczne malowidła polityczne (murale) w samym mieście.

Isla de Ometepe

Przepłyniemy przez jeziora Nikaragua promem i przybędziemy na wyspę Ometepe. Wybieramy się na wędrówkę w stronę wulkanu Maderas, a następnie zrelaksujemy się na plaży.

Isla de Ometepe

Dziś w dalszym ciągu zwiedzamy wyspę Ometepe. Możemy zdecydować się na wspinaczkę po wulkanach Concepción lub Maderas. Możemy również wybrać się na plażę w Santo Domingo lub Ojo de Agua, gdzie będziemy mogli się ochłodzić i zjeść lunch. Zobaczymy również prekolumbijskie petroglify (wyryte w skale rysunki) lub wybierzemy się do małego muzeum rodzimych artefaktów w Altagracia.

San Juan del Sur

Przepłyniemy jezioro i złapiemy autobus do San Juan del Sur, gdzie warto spróbować lokalnej kuchni i odpocząć nad morzem. 

San Juan del Sur

Dziś warto surfować po Pacyfiku, pływać lub łowić ryby. Panujące tutaj cisza i spokój sprawią, że poczujemy się jak w raju.

Granada

Powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, warto wybrać się na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij