Nowa Zelandia w 20 dni. Śladem zagrożonych gatunków

Nowa Zelandia
PixaBay/Andrew-Art/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Nowa Zelandia
  • 20 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podczas tej wielodniowej wyprawy zobaczymy między innymi malutkie kiwi, potężne wieloryby i pingwiny o o żółto-niebieskich oczach.

Bay of Islands

Przybywamy do Bay of Islands. Jedziemy samochodem z lotniska do miejsca zakwaterowania. Najlepiej zatrzymać się w jednym z pięknych domków letniskowych.

Tiritiri Matangi

Popłyniemy promem do Tiritiri Matangi - rezerwatu na wyspie, prowadzonego przez jej mieszkańców, słynnego jako miejsce zamieszkania wielu gatunków ptaków. 

Półwysep Coromandel

Wyruszamy na Półwysep Coromandel, poprzez Mirandę i Zatokę Tamizy. Podczas wyprawy możemy wypatrywać wielu gatunków lokalnego ptactwa. 

Kiwi Dundee

Spędzamy dzień na Kiwi Dundee, zwiedzając wybrzeża i tutejszy las.

Rotorua

Przybywamy do Rotorua, gdzie spędzamy dzień w Te Puia, oglądając spuściznę maoryjskiej kultury Nowej Zelandii. Wieczorem wybierzemy się na kameralne widowisko kulturalne i przyjęcie. 

Wellington

Udajemy się do Wellington, gdzie odwiedzamy Muzeum Narodowe Nowej Zelandii: Te Papa Tongarewa, znane jako Te Papa.

Karori Wildlife Sanctuary

Zmierzamy do Karori Wildlife Sanctuary. To miejsce, które stanowi bezpieczne schronienie dla zagrożonych gatunków ptaków i innych dzikich zwierząt. Możemy wybrać się także do tutejszych ogrodów.

Picton

Wsiądziemy na prom Interislander i popłyniemy do Picton. Na miejscu spędzimy czas w zabytkowym porcie w Marlborough Sounds.

Picton

Będziemy się bawić słuchając wspaniałych maoryjskich mitów i legend, które pozwolą nam odkrywać historię wysp i żyjących na niej ludzi. 

Kaikoura

Wyruszamy do Kaikoura, gdzie będziemy mogli oglądać wieloryby. Warto spędzić noc w jednym z tutejszych domków letniskowych. 

Christchurch

Przejedziemy do Christchurch i odwiedzimy centrum edukacji i rozrywki Antarctic, gdzie dowiemy się nieco na temat zagrożonych gatunków i wysiłkach podejmowanych w celu ich uratowania przed zagładą. 

Wilderness Lodge 

Wyruszymy w stronę Przełęczy Artura w Alpach Południowych. Zatrzymamy się w Wilderness Lodge, czyli kolejnym miejscu, mającym na celu ochronę środowiska naturalnego.

Wilderness Lodge - Christchurch

Spędzimy dzień eksplorując dziewicze regiony, odkrywając i podziwiając kolejne zagrożone gatunki. Wieczorem wracamy do Christchurch.

Dunedin

Przenosimy się do Dunedin, zatrzymując się po drodze po to, by obejrzeć głazy Moeraki. Spędzimy też trochę czasu w historycznym Fletcher Lodge.

Otago

Dziś poznamy wspaniały półwysep - Otago, gdzie można zobaczyć chronione kolonie pingwinów o żółto-niebieskich oczach, lwy morskie i foki oraz albatrosy.

Invercargill

Przelecimy do Invercargill awionetką i zatrzymujemy się w jednym z tutejszych domów letniskowych. 

Invercargill

Spędzimy dzień zwiedzając puszcze, podmokłe wydmy i dzikie plaże, podziwiając kiwi oraz inne rzadkie zagrożone gatunki.

Te Anau

Wracamy na stały ląd i jedziemy do Te Anau. Będąc tam odwiedzimy dawny klasztor żeński.

Milford

Wybierzemy się dziś w podróż do Milford. Zwiedzimy podwodne obserwatorium i zobaczymy rafę koralową.

Queenstown

Swoją podróż zakończymy we wspaniałym Queenstown. Poznamy górniczą historię miasta i będziemy podziwiać malownicze jeziora, rozciągające się wokół łańcucha górskiego Remarkables. Wpadniemy też do starej mleczarni z 1920 roku, w której znajduje się obecnie pięknie odrestaurowany pensjonat.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij