Oman w 8 dni. Od sanktuarium żółwia po wąwóz węży

Oman
Pixabay/sevenseastravelmagazine/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Oman
  • 8 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Dywan, nad którym pracowało 600 kobiet, miejsce, w którym zielone żółwie składają jaja oraz dom Beduinów - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas podczas tej wyprawy.

Muscat

Wyprawa zaczynamy w Muscat - stolicy Omanu i jednocześnie największym mieście tego państwa. Zobaczymy dziś nadmorską dzielnicę Matrah z tradycyjnym wielkim bazarem oraz dzielnicę Stary Muscat, znaną z Wielkiego Meczetu Sultana Qaboosa. To największy tego typu budynek w całym kraju - może pomieścić aż 20 tys. wiernych! Budowany był przez 6 lat, a główną salę ozdabia ogromny dywan, który stworzyło 600 kobiet.

Muscat

Drugiego dnia udajemy się do Muzeum Historii Naturalnej, które oferuje krótką, ale intensywną wyprawę po barwnej historii Omanu. Dalej zmierzamy do portu rybackiego Muttrah, gdzie można oglądać urocze drewniane domy i łodzie rybackie. Tutaj też znajdziemy lokalny bazar, na którym oferowane są srebrne wyroby i przyprawy. Dziś nie można też pominąć fortu Jalali i Mirani.

Ras al Jinz

Dziś rano wynajmujemy jeepa i udajemy się w stronę małego rybackiego miasteczka Quriat. Stamtąd już blisko do Wadi Shab, gdzie można oglądać przepiękne wzgórza i naturalne baseny. 

Kontynuujemy podróż do Sur - niegdyś miejsca słynącego ze stoczni Dau. Po południu udajemy się do sanktuarium żółwia w Ras Al Jinz, które jest celem zielonych gadów, przemierzających tysiące kilometrów, aby złożyć właśnie tutaj jaja.

Wahiba Sands

Po śniadaniu ruszamy do Wadi Bani Khalid w stronę skalistej oazy, odkrywając po drodze kolejne imponujące naturalne baseny. To dość długa wyprawa, więc dziś zobaczymy tylko pustynię Wahiba oraz, jeśli zdecydujemy się na pomoc przewodnika, zajrzymy do domu Beduinów.

Ibra - Jabrin Fort - Nizwa

Zmierzamy na północ kraju do Ibra, które jest jednym z najstarszych miast w Omanie. To duże centrum handlu, religii, edukacji ii sztuki. Podróż kontynuujemy do Jabrin Fort, czyli do jednego z najpiękniejszych fortów w kraju. W drodze do Nizwa zatrzymujemy się w Bahla, aby zobaczyć dwie wielkie ruiny.

Al Hamra - Jebel Shams

Jedziemy do tradycyjnego starego miasta Al Hamra oraz jednej z najstarszych wiosek w regionie Mistaf Al Abyreen. Wiele tradycyjnych domów wykonanych jest tutaj z błota. Niektóre mają nawet ponad 400 lat! Następnie warto udać się na krótką wędrówkę do pobliskiej wsi, gdzie można zobaczyć znaną w regionie starą sieć dystrybucji wody Falaj. Dziś jeszcze zmierzamy w stronę wzgórza Jebel Shams, z którego roztacza się imponujący widok na całą okolicę.

Muscat

Dziś wybieramy się do Grand Canyon Oman zwanego "wąwozem węży", znajdującego między stromymi, górskimi urwiskami. 

Muscat

Ostatni dzień w Omamie warto poświęcić na spacery po najbliższej okolicy i szybkie zakupy przed wylotem do domu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij