Pakxé w 3 dni. Starożytna świątynia, wodospady i rezydencja komunistów

Pakxé Laos
Wikipdia/Phillip Maiwald/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Laos
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Degustowanie laotańskiego piwa, odpoczywanie przy wodospadach, znajdujących się 1300 metrów nad poziomem morza i zwiedzanie pałacu, w którym urzędowali komunistyczni dygnitarze - to tylko niektóre atrakcje, czekające ciebie w tej ulokowanej na południu Laosu aglomeracji.

Przyjazd do Pakxé

Zaraz po przybyciu do Pakxé zostaw bagaże w hotelu i udaj się do oddalonego od centrum o około 4 kilometry kompleksu świątynnego Vat Phou. Podniszczone dziś budynki sakralne zostały wybudowane na przestrzeni kilku stuleci, poczynając od XI wieku. Kompleks składa się z wielu obiektów, stąd też jego zwiedzanie może zająć kilka godzin.

Gdy wrócisz do Pakxé, udaj się pod charakterystyczny złoty, monumentalny posąg Buddy, ustawiony na wzgórzu, z którego rozciąga się wyjątkowa panorama całego miasta. Wieczorem spróbuj laotańskiej kuchni, w szczególności sajgonek i regionalnego piwa. 

Wat Luang, Świątynia chińska oraz Bolaven Plateau

Dziś udaj się na płaskowyż Bolaven Plateau. Tutaj, na wysokości około 1300 metrów nad poziomem morza, możesz oglądać malownicze wodospady.

Następnie udaj się do chińskiej świątyni Wat Tsin, a później do Muzeum Historii Champasak, w którym będziesz mógł zobaczyć m.in. wykonane z brązu bębny, piaskowe figurki Buddy, płaskorzeźby oraz biżuterię z kości słoniowej. Po południu udaj się do świątyni Wat Luang, wybudowanej na brzegu rzeki Don Se.

Si Phan Don i wyjazd z Pakxé

Dziś zajrzysz do archipelagu Si Phan Don, ulokowanego na rzece Mekong, która przy obfitych opadach potrafi znacznie się powiększyć. W czasie powodzi niektóre z tutejszych wysp zostają całkowicie zatopione!

Si Phan Don oddalone jest od Pakxé o około 140 kilometrów. Więc zanim opuścisz Pakxé, koniecznie odwiedź jeszcze Hotel Palace. Ta wyjątkowa rezydencja, wybudowana przez księcia Chao Bouna Ouma, została oddana do użytku w 1974 roku i była używana przez komunistycznych dygnitarzy.

Po drodze do Si Phan Don zatrzymaj się jeszcze w wiosce Kiet Nyong, w której będziesz mógł przejechać się na grzbiecie słonia. W pobliżu Pakxé znajdują się również malownicze plantacje kawy, przy których warto nieco wypocząć. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij