Panama w 8 dni. Dla amatorów kawy i... nurkowania

Panama City
Wikipedia/Dronepicr/CC BT 3.0

Szczegóły


  • Panama
  • 8 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzanie plantacji kawy, nurkowanie, podziwianie lasów deszczowych i pływanie taksówkami wodnymi - to tylko niektóre z atrakcji, jakie tu na nas czekają.

Panama

Pierwszy dzień przeznaczamy na zakwaterowanie w stolicy kraju o tej samej nazwie i zwiedzanie pobliskiej okolicy. 

Panama - David - Boquete

O poranku odwiedzimy Kanał Panamski, w tym śluzę Miraflores oraz muzeum. Następnie przenosimy się do David, skąd podróżować będziemy na północ, aż do Boquete, gdzie warto wybrać się na pieszą wycieczkę lub spływ rzeczny. Możemy wybrać się również na zwiedzanie plantacji kawy.

Boquete

Jednym z popularniejszych miejsc w Panamie jest Boquete. Miasto przyciąga turystów przede wszystkim kawą. To w tym miejscu, jak twierdzą znawcy, uprawiana jest jedna z najlepszych odmian. Warto więc spróbować jej właśnie w jednej z tutejszych knajpek. Tu także warto zobaczyć wulkan Baru.

Boquete - Bocas del Toro

Podróżujemy autobusem, a następnie łodzią, do archipelagu Bocas del Toro. Tutejsze wyspy w większości pokryte są lasem deszczowym i posiadają piękne plaże. Można tutaj nurkować bądź opalać się na plaży. 

Bocas del Toro

Miasto Bocas del Toro zostało zbudowane przez United Fruit Company na początku XX wieku. Obecnie to spokojne miejsce, w którym panuje przyjazna atmosfera. Warto tutaj zwiedzić kolorowe domki, wybudowane w karaibskim stylu i odprężyć się w lokalnych knajpkach. 

Bocas del Toro

Kolejny dzień spędzimy na eksplorowaniu archipelagu. W tym celu wypożyczymy marinos (taksówki wodne), dzięki którym możemy dostać się do odległych plaż i miejsc idealnych nurkowania. 

Panama 

Ostatni wieczór spędzamy w stolicy. Szczególnym miejscem wartym obejrzenia jest Casco Antiguo (Casco Viejo). To historyczna i niezwykle czarująca część Panamy. Tutaj odnajdziemy spokój, spacerując urokliwymi i oglądając zabytki Starego Miasta. Możemy też skorzystać z usług przewodnika, który przybliży nam historię tych miejsc.

Panama

Dziś odwiedzamy targ, gdzie warto obejrzeć lokalne wyroby rękodzielnicze, chociażby wykonane przez Indian Kuna. Być może niektórych skłoni to do odwiedzenia autonomicznego terytorium Comarca Kuna Yala. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij