Papua-Nowa Gwinea w 8 dni. Od "Pompejów Pacyfiku" po wioskę nietypowych perkusistów

Papua Nowa Gwinea
Wikimedia/Taro Taylor/CC 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Papua-Nowa Gwinea
  • 8 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Przejdziemy się podziemnym labiryntem, pobawimy podczas Festiwalu Masek i popływamy z delfinami.

Rabaul

Wyprawę rozpoczynamy od miasta Rabaul, które do roku 1994 było nazywane "Perłą Pacyfiku". Niestety, wówczas wybuchł pobliski wulkan, który zdewastował miasto. Odtąd mówi się na nie "Pompeje Pacyfiku". Pomimo to, a może właśnie z tego powodu miasto fascynuje podróżników, zjeżdżających do niego z całego świata. 

Pierwszy dzień przeznaczamy na aklimatyzację w nowym miejscu. Jeśli wyprawę planujemy w lipcu, to na pewno załapiemy się na Festiwal Masek, podczas którego mieszkańcy paradują z niezwykłymi ozdobami na głowach.

Rabaul

Ten dzień rozpoczynamy od zwiedzania Rabaul Markets. Warto zabrać ze sobą nieco drobnych i kupić na rynku kilka lokalnych owoców i przekąsek. Polecamy także odwiedzić Yamamoto Bunker, który pamięta czasy II wojny światowej. Po drugiej stronie ulicy oglądamy resztki Old Nuigini Club - ta wizyta da nam pojęcie o tym, jak miasto wyglądało i tętniło życiem przed wybuchem wulkanu. Dalej przechodzimy do japońskiej bazy okrętów podwodnych oraz zatrzymujemy się w Volcano Observatory, aby rzucić okiem na Stare Rabaul. 

Tego dnia dobrze jest udać się barką na Karabia Bay i pospacerować w labiryncie, który wiedzie około 20 metrów pod ziemią i składa się aż z trzech kondygnacji.

Wyspa Matupit

Dzisiaj rozpoczynamy podróż bezpośrednio po drugiej stronie zatoki - od aktywnej strony wulkanu Tavurvur. Wyspa Matupit, na której się teraz znajdujemy, ma zaledwie 200-300 mieszkańców, a to dlatego, że wielu z nich zostało przesiedlonych po wielkim wybuchu wulkanu w 1994 roku. W wiosce można zobaczyć, jak żyją mieszkańcy zgodnie z tradycyjną kulturą - odwiedzimy lokalną szkołę, kościół oraz zakłady rzemieślników. 

Duke of York Island

Czwartego dnia czeka nas przechadzka po Duke of York Island. Warto wziąć ze sobą solidne buty. Tego dnia polecamy też przeprawę statkiem, dzięki czemu zobaczymy małe wysepki archipelagu oraz takie okazy jak delfiny i diugonie przybrzeżne, zwane piersiopławkami. Dorosłe osobniki tych ostatnich osiągają do trzech metrów długości i nawet 400 kg wagi! 

Kokopo

Dzisiejszy dzień poświęcamy na zwiedzanie zabytków Kokopo. Zobaczymy między innymi cmentarz wojenny Bitapaka, gdzie pochowani są Australijczycy, którzy zginęli w trakcie I oraz II wojny światowej. Możemy też tutaj zapoznać się z historią bitwy o Rabaul, określaną przez Japończyków mianem "Operacja R". W pobliżu zobaczymy gorące źródła oraz wulkan.

Kokopo

Szósty dzień polecamy na wypoczynek na plaży w Kokopo, nurkowanie raz pływanie z delfinami.

Kainagunan

Zwiedzamy Kainagunan oraz wioskę Gaulim. Będziemy tu mogli obserwować członków klanu Bainings, którzy grają na bębnach Kundu.

Kokopo

Powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, warto udać się na krótkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij