Paragwaj w 11 dni. Wyprawa przede wszystkim dla ludzi o mocnych nerwach

Pirania
Flickr/ollie harridge/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Paragwaj
  • 11 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy jeden ze współczesnych Siedmiu Cudów Świata, będziemy łowić piranie i wejdziemy do fabryki cygar, które do dziś zwijane są ręcznie. 

Asuncion

Przylatujemy na lotnisko międzynarodowe Silvio Petirossi w Asunción. Następnie udajemy się do hotelu, gdzie mamy czas, aby odświeżyć się po długiej podróży. Po południu rozpoczynamy naszą podróż po Asunción. Zaczniemy zwiedzanie od fundacji Asunción, powstałej w 1537 roku. Odwiedzimy dom, w którym została ogłoszona niepodległość kraju, katedrę i dworzec kolejowy - najstarszy w całej Ameryce Południowej. Będziemy mieć również okazję, aby spróbować jednej z typowych potraw tego regionu - empanadas - czyli pierożków nadziewanych farszem mięsnym lub warzywnym z serem. Podobne są nieco do polskich pierogów, ale nie gotuje się ich w wodzie, ale smaży w oleju lub na blasze. Pod koniec naszej wycieczki zatrzymamy się na rynku Silvio Petirossi.

Yaguaron - Paraguarí - San Bernardino - Luque - Asunción

Dziś będziemy odkrywać okolice Asunción. Zaczniemy od Yaguaron, gdzie odwiedzimy najstarszy kościół w Paragwaju, zbudowany przez franciszkanów w XVIII wieku. Następnie udamy się do Paraguarí, gdzie będziemy mieć okazję zobaczyć budynki w stylu kolonialnym. Przejedziemy przez Piribebuy, aby dostać się do Caacupé. W drodze powrotnej do Asunción zatrzymamy się w San Bernardino - pierwszej niemieckiej kolonii w Aregua, która jest znana z wytworów ceramicznych, a podróż skończymy w Luque - stolicy srebrnej biżuterii. Wieczorem będziemy z powrotem w Asunción, gdzie pójdziemy na kolację do jednej z licznych restauracji.

Filadelfia

Rano prosto z Asunción udamy się do Filadelfii - stolicy departamentu Boqurón. Przejdziemy przez jeden z dwóch mostów, łączących wschód i zachód kraju i znajdziemy się Chaco, w którym żyją gwanako andyjskie, jaguary, tapiry i pancerniki olbrzymie. Podczas podróży zatrzymamy się w biorezerwacie. Po południu wrócimy do Filadelfii. Po krótkim wypoczynku w hotelu odwiedzimy m.in. muzeum Jakob Unger, w którym dowiemy się wszystkiego o początkach kolonii mennonickich Filadelfii, Loma Plata, Neuland i Menno.

Loma Plata - Filadelfia

Dziś zwiedzimy słone jeziora w okolicy Loma Plata, tam również zajrzymy na farmę bydła. W jednym z licznych Estancias będziemy mogli zasmakować w życiu prawdziwego gauczo, próbując doić krowy lub zarzucać lasso. Po południu udamy się z powrotem do Filadelfii, gdzie spędzimy noc.

Boquerón - Concepción

Po śniadaniu najpierw odwiedzimy Boquerón - jedno z miejsc, w którym toczyła się wojna między Paragwajem a Boliwią w latach 1932-1935. Naszym następnym celem będzie Concepción, w którym warto zajrzeć do jednej z licznych kawiarni i napić się doskonałej kawy. 

Concepción

Dziś zmienimy transport i przesiądziemy się na małą motorówkę na północy Concepción. Podczas rejsu zobaczymy wiele egzotycznych zwierząt, takich jak: kajmany, kapibary, a może nawet nandu. Będziemy mieć również szansę na udział w połowie jednej z najbardziej niebezpiecznych ryb – piranii. Później będziemy mogli ich spróbować w hotelu, gdzie zostaną przyrządzone przez najlepszych kucharzy. Wieczorem warto pospacerować po mieście, szczególnie po to, by obejrzeć blisko 300-letnie budynki. 

Ciudad Del Este - Foz do Iguacu

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Concepción i kierujemy się na północ. Po drodze zatrzymamy się w jednej z fabryk cygar, gdzie są one nadal zwijane ręcznie, zupełnie tak, jak 100 lat temu. Naszym następnym celem podróży będzie Ciudad del Este - miasto graniczące z Brazylią. Przekroczymy Most Przyjaźni i dostaniemy się do Foz do Iguacu, gdzie spędzimy noc.

Wikimedia/Ekem/GNU | Źródło: Wikipedia

Foz do Iguaçu

Dziś odwiedzimy wodospad Iguacu, który znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. Ma szerokość około 2 km i składa się z 275 odrębnych progów skalnych. Przejdziemy się przez park narodowy gdzie, jeśli szczęście pozwoli, będziemy obserwować na przykład legwany. Wieczorem możemy się udać do jednej z lokalnych restauracji.

Itaipu - Trindad

Rano przekroczymy granicę Paragwaju i ponownie odwiedzimy Itaipu, aby zobaczyć zaporę wodną Itaipu Dam, która uważana jest za jeden z Siedmiu Cudów Świata współczesnego świata. Następnie zwiedzimy Park Narodowy Tati Yupi i muzeum Tierra de los Guarani, które znajduje się tuż obok niego. Skierujemy się na południe, gdzie zwiedzimy ruiny jezuickich zabudowań, zwanych Trindad. 

Obligado

W Obligado odwiedzimy jedną z największych fabryk yerba mate. Naszym ostatnim przystankiem przed przybyciem do Asunción będzie Yaguaron - najstarszy kościół w Paragwaju. W późnych godzinach popołudniowych będziemy z powrotem w Asunción, gdzie spędzimy ostatnią noc naszej podróży.

Asuncion

Po śniadaniu warto przejść się jeszcze ulicami miasta i, jeśli czas pozwoli, kupić kilka pamiątek. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij