Boliwia w 13 dni. Intensywne zwiedzanie dla amatorów historii

Boliwia
PixaBay/devil_dear13/CC0 Public Domain

Szczegóły


  • Boliwia
  • 13 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Kolorowe laguny, pasterze opiekujący się lamami, wysokogórskie krajobrazy - to wszystko czeka na ciebie podczas tej wyprawy. 

Przybycie Santa Cruz - La Paz

Pomoc przy transferze z lotniska do hotelu. Jeden dzień wolny na odpoczynek i aklimatyzację.

Santa Cruz - La Paz - Sucre 

Sucre to miasto o bogatej historii i kulturze kolonialnej. Polecamy szczególnie wizytę w Liberty Museum, kościołach San Lazaro i San Felipe Neri oraz zwiedzanie muzeum ASUR.

Sucre - Tarabuco - Sucre 

Wizyta w oddalonym o 60 km od Sucre miasteczku Tarabuco, gdzie warto nawiązać kontakt z miejscową ludnością oraz przejść się po rynku. 

Potosi 

Podróż do Potosi (miejscowości położonej na wysokości 4 067 m. n.p.m.) - niegdyś centrum górniczego przemysłu Imperium Hiszpańskiego.

Potosi 

Nastepnego dnia odwiedzisz: kopalnię Cerro Rico, Mennicę Państwową, która finansowała Imperium Hiszpańskie, Torre De la Compania de Jesus, czyli XVIII-wieczną świątynię oraz utrzymany w barakowym stylu kościół San Lazaro. Na koniec warto przejść się po rynku, żeby obejrzeć lokalne wyroby rękodzielnicze. 

Potosi - Uyuni

Prywatny transfer do Uyuni (miejscowość położona na wysokości 3 650 m. n.p.m.).

Uyuni 

Tutaj rozpoczyna się trzydniowa wyprawa jeepem do miejsca, które może się poszczycić jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów. Leży na wysokości 4 tys. metrów n.p.m.. Podróżuje się tutaj po surowym, niemal niezamieszkanym regionie.

Warto dziś także zobaczyć Fish Island, Galaxy Cave oraz wybrać się na łąki, by obserwować pasterzy opiekujących się lamami. 

Ojo de Perdiz 

Podróż kontynuowana jest w kierunku pustyni Siloli oraz Kolorowej Laguny. Podczas drogi będziesz widzieć wulkan Ollague, i przepiękne jeziora.

Ojo de Perdiz - Uyuni

Wczesnym rankiem wizyta przy gejzerach na wysokości ponad 5 tys. metrów nad poziomem morza. Zwiedzanie Zielonej Laguny oraz innych pobliskich lagun, równin solnych Chalviri, doliny Pań Pustyni oraz wulkanu Uturuncu.

Uyuni - La Paz 

Dziś schodzimy w dół i udajemy się do La Paz. W czasie wolnym możemy oglądać Targ Czarownic i nietypowe formacje skalne w pobliskiej Dolinie Księżycowej.

La Paz - Copacabana

Podróż autobusem do miasta nad jeziorem, zwanego Copacabana, a następnie rejs statkiem po jeziorze Titicaca oraz zwiedzanie Wyspy Słońca - duchowej kolebki Imperium Inków.

Copacabana - Sun Island - La Paz

Zwiedzanie najważniejszych miejsc w miasteczku Copacabana, w tym kościoła Candelaria. Przybycie do Calvario, odpoczynek nad jeziorem i napawanie się widokiem pokrytych śniegiem Andów. 

La Paz

Ostatni dzień w La Paz warto poświęcić na ostatnie zakupy.

Opcjonalnie:

La Paz - Copacabana - Puerto Perez

Z miasta nad jeziorem można się dostać prywatnym transportem do Puerto Perez, gdzie z kolei istnieje opcja zabrania się łodzią na wyspę Kewaya. Tam do zwiedzania są kamienne budowle sięgająca czasów jeszcze przed Inkami. To świetna okazja do tego, aby dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat starożytnego pochówku oraz spróbować lokalnych przysmaków. Z wyspy Kewaya można się dostać także na wyspę Pariti, gdzie w roku 2005 archeolog Jedu Sagarnaga odkrył ceramikę powstałą w okolicach 500-900 r. naszej ery. Wyprawa kończy się noclegiem w Puerto Perez.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij