Portugalia w 8 dni. Od hucznej Starówki, bo sławne Sanktuarium

Lizbona
Pixabay/Silviakille/CC0 Public Domain | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Portugalia
  • 8 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy potężną marinę i bielone wapnem domy, wejdziemy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i spróbujemy wina porto. 

Lizbona

Zwiedzanie Lizbony zaczynamy od Pomnika Zdobywców. Jest to konstrukcja z betonu, o  kształcie karaweli i mierzy 52 metry wysokości. Pomnik przedstawia ważne postaci z okresu wielkich odkryć geograficznych, zarówno żeglarzy, jak i naukowców oraz misjonarzy. Na szczycie pomnika, z tarasu widokowego, możemy podziwiać dzielnicę Belém. Przed pomnikiem położona jest marmurowa mozaika o kształcie róży, przedstawiająca mapę i trasy podróży portugalskich odkrywców.

W tym mieście warty zobaczenia są ponadto: wiszący most nad rzeką Tag, Belem i dzielnica Alfami, klasztor Hieronimitów. W wolnym czasie można odwiedzić zabytkowe miasta Cascais i Sintra.

Vilamoura

Vilamoura to marina prawdopodobnie największa w południowej Europie, port jachtowy otoczonym "wielogwiazdkowymi" hotelami i zielonymi polami golfowymi. Duży port mieści około 1000 jednostek. Koniecznie trzeba go zobaczyć!

Algavre

To malownicze wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, najsłynniejszy region turystyczny Portugalii, który od południa i zachodu oblewają wody Atlantyku, a od północy zasłania pasmo górskie. Przepiękna plaża ciągnie się kilometrami. Można na niej wypoczywać oraz oglądać tunele i fantastyczne łuki, powstałe dzięki wietrznej erozji.

Évora

W historycznym mieście Évora odnajdziemy najlepiej zachowaną starożytną świątynię w Portugalii oraz oryginalnie zachowany układ uliczek z wybielanymi wapnem domami.

Warto tu również zobaczyć pustelnię São Bras, Kościół Matki Bożej Łaskawej z XVI-wiecznym frontonem z rzeźbami Atlasów podtrzymujących kule ziemskie, klasztor Calvario oraz kościół i klasztor Klarysek.

Castelo de Vide - Viseu

Malownicze miasteczko Castelo de Vide znajduje się w regionie Alto Alentejo, który w przeszłości był ważnym bastionem na granicy z Hiszpanią. Warto zobaczyć pałac w Belmonte, w którym dziś mieści się hotel. Godna uwagi jest drewniana wieża, typowa dla czasów mauretańskich, w której zorganizowano najdroższy w całym hotelu apartament.

Dzień kończymy w Viseu - mieście tętniącym życiem. Zabytkowe budynki osadzone są wysoko na płaskowyżu, w pobliżu słynnego regionu winiarskiego Dão. Warto wybrać się tutaj na późny obiad.

Wikimedia/Concierge.2C/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Guimarães 

Zwiedzimy tutaj zamek i pobliski kościół oraz siedzibę rodu de Braganca, zwieńczoną charakterystycznymi czerwonymi kominami. Tutejsza Starówka jest niewielka, lecz bardzo przyjemna, na samym rynku zaś znajduje się muzeum sztuki prymitywnej. Dzień kończymy na brzegu Porto. Koniecznie trzeba tu spróbować kultowego wina - właśnie porto.

Coimbra – Tomar – Fatima

Combra znana jest z najstarszego w Europie Uniwersytetu. Jest tu również Sé Velha, czyli romańska budowla z XII wieku, przypominająca warowny zamek. Z kolei Tomar to przede wszystkim siedziba zakonu templariuszy. Górujący nad miastem zamek robi ogromne wrażenie. Mieści się tutaj również najstarsza portugalska synagoga. W Fatimie koniecznie zaś będziemy musieli zobaczyć Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. 

Batalha – Nazaré – Óbidos 

W Batalha zwiedzimy późnogotycki klasztor. Z kolei w Nazaré - niewielkim rybackim miasteczku - dobrze będzie się zrelaksować nad brzegiem morza. Za średniowiecznymi murami czeka nas perełka - Óbidos. Zobaczymy tu uliczki udekorowane kwiatami, kolorowe budynki i sklepiki z pamiątkami. Warto się w nie zaopatrzyć przed wyjazdem do Polski.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij