Rumunia w 4 dni. Szlakiem Drakuli i mrocznych tajemnic Transylwanii

Sinaia
Wikimedia/TiberiuSahlean/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Rumunia
  • 4 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Położona na wzgórzu imponująca letnia rezydencja dawnych królów Rumunii oraz Sighisoara - jedyna twierdza w Europie zamieszkała przez ludzi od czasów średniowiecza. To tylko niektóre atrakcje, czekające na nas w tym kraju.

Sinaia - Brasov

Wyprawę rozpoczynamy w Sinaia - jednej z najsłynniejszych karpackich miejscowości. Nazwana na cześć klasztoru Świętej Katarzyny na górze Synaj, Sinaia stała się nieoficjalną stolicą Rumunii pod koniec XIX wieku. Rozejrzyj się tutaj za budynkiem kasyna, inspirowanym tym, który znajduje się w Monte Carlo. Jeśli zaś wolisz bardziej historyczne oraz spokojne miejsca, koniecznie skieruj swoje kroki w stronę klasztoru prawosławnego.

Nie możesz również ominąć jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych kraju, jaką jest wzniesiony na malowniczym wzgórzu pałac Peleș - dawna rezydencja letnia królów Rumunii, obecnie muzeum. Obiekt został wzniesiony w latach 1873-1883 z polecenia króla Rumunii Karola I.

Następnie warto skierować się do miejscowości Bran, w której stoi średniowieczna budowla, znana na świecie jako Zamek Drakuli. Zbudowana w 1377 roku w celu ochrony trasy handlowej pomiędzy regionami Transylwanią i Wołoszczyzną, została później przekształcona w królewską rezydencję.

Następnie jedziemy do pobliskiej miejscowości Brasov, aby zobaczyć Czarny Kościół, w którym stoją największe organy Siedmiogrodu, składające się z 4 tysięcy piszczałek. Wieczorem warto odwiedzić lokalne restauracje i kawiarenki. 

Harman - Sighisoara

Ten dzień rozpoczynamy od wizyty w jednym z typowych transylwańskich kościołów warownych – Harman. Następnie czeka nas przejazd przez urocze wioski w pobliżu jego fortyfikacji. Celem jest Sighisoara nad rzeką Wielką Tyrnawą w Siedmiogrodzie - jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Sighisoara to jedyna twierdza w Europie, która jest stale zamieszkana od czasów średniowiecza. Została wzniesiona przez niemieckich osadników pod koniec XII wieku. Jest to również miejsce, w którym urodził się Wład III Palownik, zwany też Drakulą. Do dzisiaj jest to jedna z ważniejszych i bardziej obleganych atrakcji turystycznych.

Biernat - Sibiu - Sibiel

Transylwańska podróż prowadzi nas do wsi Biernat, gdzie znajduje się Saski Kościół warowny wpisany na listę UNESCO. To dawna siedziba biskupów luterańskich. Podczas tej wycieczki warto skorzystać z pomocy lokalnego przewodnika i odwiedzić leżącą nieopodal cygańską wioskę.

Po południu czeka nas z kolei przechadzka po starym mieście Sibiu - jednym z największych w Transylwanii. Warto wstąpić tutaj do wspaniałego muzeum sztuki w pałacu Brukenthal, a następnie do katedry rzymsko-katolickiej. Koniecznie należy również zahaczyć o Sibiel - typową rumuńską wioskę w sercu Transylwanii. Odwiedzamy tutaj muzeum ikon na szkle. Na noc wracamy do Sibiu.

Sibiu - Bukareszt

W Sibiu warto również odwiedzić ryneczek ze świeżymi owocami oraz warzywami. Na koniec wyprawy kierujemy się do Bukaresztu, w którym trzeba zobaczyć Łuk Triumfalny, Plac Rewolucji oraz Pałac Parlamentu, który jest jednym z największych budynków na świecie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij