Rumunia w 8 dni. Śladem średniowiecznych zabudowań

Wesoły Cmentarz w Rumunii
Wesoły Cmentarz w Sapanta, Rumunia | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Rumunia
  • 8 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wizyta w średniowiecznych wioskach i na Wesołym Cmentarzu, zawierającym dowcipne nagrobki oraz odpoczynek w stolicy.

Bukareszt - Sinaia

Wyruszamy samochodem z Bukaresztu do Sinaia - jednego z najbardziej znanych ośrodków górskich w Karpatach Rumuńskich. 

Sinaia - Sibiu

Najpierw odwiedzamy prawosławny klasztor w Sinaia, a następnie pałac Peleș, czyli dawną rezydencję letnią królów Rumunii, a obecnie muzeum. Podróż kontynuujemy do Brasov, czyli miasta, otoczonego przez Karpaty. Zobaczymy tutaj zapierającą dech w piersiach gotycką katedrę oraz biały zamek Bran, który stanowił niegdyś ważny punkt obronny. Dzień kończymy w Sibiu - jednym z największych miast Transylwanii.

Sibiu - Hunedoara - Alba Iulia

Kolejny dzień rozpoczynamy od zwiedzania Sibiu. Warto wstąpić do wspaniałego muzeum sztuki w pałacu Brukenthal, by następnie skierować kroki w stronę katedry rzymsko-katolickiej. Kolejnym obowiązkowym punktem jest Bridge of Lies - symbol miasta Sibiu. Koniecznie należy zatrzymać się przy zamku Hunyadi w miejscowości Hunedoara, a przejeżdżając dalej przez Alba Iulia nie zapomnieć o największej fortyfikacji w kraju – Alba Carolina.

Cluj - Breb

Rano warto zobaczyć Union Square, czyli plac okalany przez barokowe oraz gotyckie budownictwo, a potem Narodowe Muzeum Sztuki. Następnie warto wyruszyć do Breb, gdzie zobaczymy stare drewniane domy oraz kościoły wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dziś też zajrzymy do Sapînţy i zobaczymy słynny na cały świat Wesoły Cmentarz.

Biernat

Przed południem wizyta w Miejscu Pamięci Ofiar Komunizmu, a po obiedzie podróż do serca Rumunii – miasta Biernat, w którym zobaczymy największy saski kościół warowny. Nieopodal znajduje się Sighisoara - jedyna twierdza w Europie, która jest stale zamieszkana od czasów średniowiecza.

Viscri

Po śniadaniu udajemy się do małej, spokojnej miejscowości Viscri, położonej w południowej części Siedmiogrodu w okręgu Braszów. Główną atrakcję stanowi tutaj kościół warowny, który wraz z sześcioma innymi wsiami siedmiogrodzkimi znajduje się od 1999 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Viscri jest do dzisiaj odizolowana od głównych szlaków komunikacyjnych, dzięki czemu zachowała dawny saski układ urbanistyczny. Przy głównej ulicy oraz dwóch biegnących w stronę kościoła wciąż można zobaczyć saskie gospodarstwa.

Bukareszt

Dzień spędzamy na zwiedzaniu miasta, rozpoczynając od budynku parlamentu.

Bukareszt

Ostatni dzień to odpoczynek na Starym Mieście oraz wyjazd do domu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij