Saint Lucia w 9 dni. Poznaj wszystkie atrakcje karaibskiej wyspy

Saint Lucia
PixaBay/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Saint Lucia
  • 9 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Pałac laureata Nagrody Nobla, miejsce, gdzie kręcono "Dr Dolittle" oraz plantacje bananów - to wszystko zobaczymy podczas tej wyprawy.

Saint Lucia

Dzień przeznaczamy na dopełnienie formalności w hotelu i odpoczynek przed dalszym, aktywnym zwiedzaniem.

Mamiku

Dziś wybieramy się do ogrodów Mamiku, otaczających mury osiemnastowiecznej rezydencji.

Castries

Zwiedzimy stolicę kraju - Castries. W mieście znajduje się wiele pięknych zabytków, a szczególne wrażenie robią katedra Immaculate Conception oraz Fort Charlotte (wybudowany przez Francuzów w 1764 roku). Rzucimy okiem także na plac Dereka Walcota (laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury). Będziemy mieć tu również wspaniałą okazję, by zapoznać się z lokalnym rękodzielnictwem. 

Vieux Fort 

Miłośników historii na pewno urzeknie miasto Vieux Fort, które swego czasu słynęło z produkcji cukru. Zobaczymy tu latarnię morską i ruiny murów. Co tydzień organizowany jest tutaj targ, na którym sprzedawane są pyszne owoce morza oraz pamiątki. 

Zatoka Margot

Zatoka Margot to z całą pewnością jedno z najcudniejszych miejsc na Karaibach. W tej scenerii kręcono wiele znanych filmów m.in. "Dr Dolittle". Pełno tu atrakcji dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek (nurkowanie, sporty wodne) jak i dla tych, którzy wolą odpoczywać na plaży, delektując się drinkami. 

National Rain Forest

Dziś wybierzemy się do National Rain Forest. Zobaczymy tutaj plantacje bananów, wodospady i wiele gatunków rzadkich zwierząt i roślin. Wrażenie robi także najwyższy szczyt na wyspie - Mount Gimie, wysoki na na 950 m n.p.m. Wieczorem warto skorzystać z kąpieli w gorących, leczniczych źródłach.

Reduit Beach

W północno-wschodniej części wyspy znajduje się Reduit Beach, gdzie można wypoczywać na wyjątkowo białych piaskach. Wiele osób decyduje się tutaj na sformalizowanie związku. Nieopodal usytuowany jest Fort Rodney - miejsce, gdzie rozgrywały się zażarte bitwy między Anglikami a Francuzami.

Piton Management Area

Dziś zobaczymy dwa wzniesienia pochodzenia wulkanicznego: Petit Pitorn oraz Gros Piton. Znajdują się one na terenie rezerwatu Piton Management Area, otoczone tropikalną roślinnością. Dowodem, iż miejsce to jest szczególnie ważne dla mieszkańców wyspy jest fakt, że oba wulkany znajdują się na fladze państwowej St. Lucia. W 2004 roku zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Castries

Ostatniego dnia podróży przygotowujemy się do odlotu. Jeśli czas pozwoli, możemy udać się na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij