Salwador w 7 dni. Relaksująca wyprawa dla żądnych odpoczynku

Salwador
Flickr/Áthila Armstrong/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Salwador
  • 6 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzimy "Pompeje Ameryki", spróbujemy przekąsek z mąki kukurydzianej i wykąpiemy się w gorących źródłach.

El Tunco

Podróż zaczynamy od załatwienia wszystkich formalności w hotelu. Potem amatorzy nurkowania mogą się wybrać na plaże, innym polecamy spacer wśród stoisk z ręcznie robioną biżuterią.

El Tunco

Ten dzień poświecimy na relaks. Przepłyniemy się łodzią i spróbujemy lokalnej kuchni, na przykład tradycyjnej przekąski wyrabianej z mąki kukurydzianej. 

Ahuachapan

Dzisiaj udamy się w podróż do Ahuachapan - średniej wielkości miasta, znajdującego się w pobliżu granicy z Gwatemalą. Miejsce to znane jest ze złóż geotermalnych, wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej dla całego kraju. Jest to także świetna baza wypadowa do niektórych z najważniejszych miejsc w zachodniej części Salwadoru.

Ahuachapan

Następnego dnia będziemy odkrywać Ruta de las Flores. Przemierzając tę trasę natrafimy na wiele pięknych, kolorowych miasteczek. Warto tu spróbować lokalnych przysmaków i przekonać się na własnej skórze, dlaczego kawa z tego rejonu jest tak wysoko ceniona. Uwagę przykuwają również różnego rodzaju wyroby rzemieślnicze i produkty wyrabiane z wikliny. Cały dzień zejdzie nam na podróży, więc wieczorem wykorzystamy gorące źródła, by zaznać relaksującej kąpieli.

Suchitoto

Dzisiaj skierujemy się do miasta Suchitoto, znajdującego się w północnej części Salwadoru. W trakcie podróży zatrzymamy się kilkakrotnie, m.in. po to, by zwiedzić Ruiny Tazumal, podziwiać spektakularne widoki w okolicach jeziora Coatepeque i zwiedzić fascynujące ruiny Joya de Ceren, znane jako Pompeje Ameryki. Same Suchitoto natomiast przypomni nam o przeszłości Salwadoru. Jest to bowiem piękne, kolonialne miasto z malowanymi domami i brukowanymi uliczkami.

Suchitot

Dziś możemy się wybrać na wędrówkę po lesie Cinquera, spływ kajakiem po Lago Suchitlan, bądź w objazd wokół stratowulkanu Guazapa i ruin Cihuatan, usytuowanych w pobliskiej dolinie.

San Salvador 

W stolicy warto zobaczyć chociażby Dom Prezydenta lub Pałac Narodowy, pełniący obecnie rolę muzeum. Szczególne wrażenie robi również katedra San Salvador, którą dwukrotnie odwiedzał Jan Paweł II.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij