Siem Réab w 3 dni. Nie tylko zachwycające świątynie

Kambodża - Angkor
Apsary w Angkor Wat | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Kambodża
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz świątynię Angkor, poznaj wyjątkowe przysmaki Kambodży oraz udaj się do tak zwanych pływających gmin, czyli wiejskich osad, wzniesionych na wodzie. 

Przybycie do Siĕm Réab i zwiedzanie Angkor

Zaraz po przybyciu do Siĕm Réab udaj się do największej atrakcji regionu – świątyni Angkor. Została ona wzniesiona przez Surjawarmana II i poświęcono ją hinduskiemu bóstwu Wisznu. Szacuje się, że budynek powstawał od 32 do 35 lat. To największa tego typu świątynia na świecie - jej całkowita powierzchnia wraz z murami i fosą przekracza 2 kilometry kwadratowe. 

Będąc w Angor z pewnością musisz zobaczyć kamienny "arras", który ukazuje sceny z indyjskich eposów Ramajany i Mahabharaty. Poza nim będziesz mógł tu podziwiać również całą masę pięknych rzeźb. Po zwiedzeniu Angor wróć do centrum Siĕm Réab, najlepiej korzystając z tuk tuka, czyli tzw. autorikszy.

Zwiedzanie Siĕm Réab

Dziś wybierz się na zwiedzanie samego miasta Siĕm Réab. Z samego rana udaj się na tutejszy bazar Psah Chas, gdzie będziesz mógł zaopatrzyć się w różne pamiątki (np. ręcznie wyrabiane tkaniny). Następnie przejdź się uliczkami, biegnącymi w samym centrum miejscowości i udaj się na obiad do restauracji, aby spróbować tradycyjnych dań, takich jak: pasta rybna Prahok lub zupa Samlor.

Po obiedzie wyrusz na wzgórze Phnom Dei, które znajduje się nieopodal zwiedzanej poprzedniego dnia świątyni Angkor. Na jego szczycie znajduje się inny sakralny budynek, wzniesiony przez króla Kambodży z czasów Imperium Khmerskiego - Jaszowarmana I.

Jeśli będziesz miał czas, koniecznie odwiedź też Muzeum Wojny Domowej w Kambodży, gdzie będziesz mógł oglądać między innymi zdemilitaryzowane czołgi i helikoptery. Wieczorem odwiedź jeden z miejscowych barów i napij się regionalnego piwa.

Wyjzad z Siĕm Réab

Przed opuszczeniem Siĕm Réab wybierz się na obrzeża miasta, gdzie znajdują się  tzw. pływające wioski. To nic innego jak budynki mieszkalne, zbudowane na palach, wnitych w dno rzek lub innych zbiorników wodnych. Tego typu osady są dość częstym widokiem w Kambodży. Dziś polecamy też wybrać się w krótki rejs po jeziorze Tonle Sap, na którym również znajdują się pływające wioski. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij