Sierra Leone w 8 dni. Bananowe wyspy i rezerwat szympansów

Sierra Leone
Wikipedia/Jeremy Weate/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Sierra Leone
  • 8 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zajrzysz do rezerwatu, którego pracownicy zajmują się ratowaniem osieroconych małp, będziesz wypatrywać krokodyli i koczkodanów oraz przejedziesz się motorówką. A to nie wszystko, co cię tu czeka!

Freetown

Pierwszy dzień pobytu w Sierra Leone spędź w stolicy kraju – Freetown. Po zameldowaniu się w hotelu od razu rusz na zwiedzanie miasta. Koniecznie zobacz tutejszy rynek z katedrą świętego Jerzego. Warto także odwiedzić kościół Maroon z 1820 roku.

Freetown - Bunce Island - Tacugama - Freetown

Dziś rano udaj się do Bunce Island. Wyspa ta była w XVII wieku jednym z głównych ośrodków handlu niewolnikami. To właśnie stąd dziesiątki tysięcy Afrykańczyków zostało wywiezionych do przymusowych prac w Stanach Zjednoczonych. Poznaj tragiczną historię tego miejsca, zwiedzając m.in. pozostałości po tutejszej twierdzy. Następnie wróć na stały ląd i skieruj do rezerwatu Tacaguma (około 40 minut jazdy od Freetown), który został założony w 1995 roku. Jego pracownicy zajmują się ratowaniem osieroconych małp.

Freetown - Banana Islands

Trzeciego dnia wybierz się do kurortu Banana Islands (około 2 godziny drogi od Freetown). Odpocznij na tutejszych plażach oraz spróbuj swoich sił w nurkowaniu.

Banana Islands

Zostań na Bananas Islands nieco dłużej. Podczas zwiedzania tutejszych wiosek z pewnością zobaczysz liczne okazy egzotycznych roślin. Warto również skosztować poławianych przez miejscowych rybaków ryb. Czas wolny spędź na plaży.

Banana Islands - Tiwai Island

Z samego rana udaj się na Tiwai Island. Niemal cały jej obszar wchodzi w skład rezerwatu Tiwai Island Wildlife Sanctuary. Dawniej w tym miejscu było największe zagęszczenie naczelnych na całym kontynencie afrykańskim. Trwająca w Sierra Leone wojna domowa doprowadziła jednak do wyginięcia wielu wspaniałych okazów zwierząt. Mimo to przy odrobinie szczęścia wciąż można zobaczyć tu krokodyle oraz koczkodany.

Tiwai Island

Kontynuuj zwiedzanie Tiwiai Island. Spaceruj po tropikalnych lasach, pływaj kajakiem po tutejszych rzekach, a także spróbuj przejażdżki motorówką.

Tiwai Island - Freetown

Dziś wróć do stolicy. Możesz odwiedzić tutejszy port, z którego rozlega się wspaniały widok na całe miasto. Oprócz tego udaj się na słoneczne plaże. Na ulicznych bazarkach zaopatrzysz się w różne pamiątki (głównie wyroby rękodzielnicze).

Freetown

To już niestety koniec twojej wyprawy po Sierra Leone. Po raz ostatni wybierz się na spacer po okolicznych plażach, a następnie przygotuj się do podróży powrotnej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij