Słowenia w 9 dni. Zobacz miejsca, które zafascynowały filmowców

Słowenia
Wikipedia/Eric/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Słowenia
  • 9 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Przemierzaj łąki narcyzów, zobacz, gdzie kręcili film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” i degustuj dania przygotowane z raków.

Kranjska Gora

Twoja wyprawa po Słowenii rozpoczyna się w Kranjskiej Gorze. To jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w kraju. Na tutejszym stoku rozgrywane są zawody Pucharu Świata w zjeździe alpejskim. Warto udać się na krótki spacer po okolicy i poznać niesamowitą atmosferę tego miejsca. Oszczędzaj jednak siły, bo już jutro czeka na ciebie pierwsza piesza wędrówka po górach!

Kranjska Gora

Na początek udaj się na krótką wędrówkę po pobliskich szlakach turystycznych. Kieruj się ścieżkami biegnącymi przez gęste lasy kasztanowców. Tego dnia udaj się także nad niewielki wodospad Matruljek Gorge, do którego dojdziesz trasą wiodącą między łąkami usianymi kolorowymi storczykami oraz narcyzami.

Kranjska Gora – Bovec

Z samego rana wyrusz w trasę do miejscowości Bovec (około 12 kilometrów). Tam wybierz się nad rzekę Soczę, gdzie kręcone były niektóre sceny filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, a także odwiedź zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Ulryka.

Bovec

Dziś przyszedł czas na odpoczynek od górskich wędrówek. Spędź wolny czas na poznawaniu miasteczka Bovec. Oprócz wymienionych wcześniej atrakcji, możesz tu również znaleźć zabytkowy cmentarz jugosłowiańskich żołnierzy poległych w trakcie II wojny światowej.

Bovec – Kobarid

Dziś udaj się do miasteczka Kobarid (około 20 kilometrów). Czeka cię wędrówka ścieżkami biegnącymi nieopodal turkusowych wód rzeki Socza. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie tędy wojska napoleońskie kierowały się do przełęczy Predel. Docierając na miejsce koniecznie udaj się do jednej z lokalnych restauracji, gdzie spróbujesz tutejszych pstrągów oraz słodkowodnych raków.

Kobarid

Zatrzymaj się w Kobarid na dłużej. Czy wiesz, że miasto to znane jest ze słynnej bitwy pod Caporetto z 1917 roku, którą w swojej książce „Pożegnanie z bronią” opisał sam Ernest Hemingway? Koniecznie przejdź się uliczkami miejscowości i poszukaj śladów po tym wielkim historycznym wydarzeniu.

Kobarid – Bohinj

Tym razem udaj się w okolice kotliny Bohinj (około 10 kilometrów). Możesz dotrzeć do niej pieszo, ale istnieje również możliwość podróży koleją po torze biegnącym w pobliżu Zatoki Weneckiej. Po dotarciu na miejsce udaj się na piknik i ciesz się niezwykłym widokiem przepięknego jeziora Bohinj.

Bohinj

Dziś wybierz się na krótki rejs po jeziorze Bohinj. Wynajmij łódź i spędź dzień na krystalicznie czystej wodzie tego zbiornika. Możesz również udać się w góry, aż do malowniczych wodospadów Mostnicy.

Bohinj

To już koniec twojej górskiej wyprawy po Słowenii. Przed opuszczeniem tego kraju, jeśli czas pozwoli, po raz ostatni udaj się na krótką pieszą wycieczkę lub zorganizuj piknik na łonie natury.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij