Sri Lanka w 8 dni. Świątynia w jaskini i malinowy meczet

Sri Lanka
Flickr/McKay Savage/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Sri Lanka
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Spróbujemy imbirowych drinków, zobaczymy najważniejsze sanktuarium w kraju i zwiedzimy... "Małą Anglię". 

Negombo

Pierwszy dzień na Sri Lance warto spędzić na miejscowej plaży i odpocząć po długiej podróży. Negombo to największe miasto na Sri Lance i jednocześnie bardzo popularne miejsce wśród turystów. Znajdziemy tutaj mnóstwo sklepów i bardzo dobrych restauracji.

Negombo - Kandy

Rano wybieramy się na miejscowy bazar w Negombo, gdzie znajdziemy mnóstwo lokalnych przysmaków - przede wszystkim świeże ryby. Dalej zmierzamy autobusem do Kandy, aby tam zobaczyć malownicze ogrody. W tym mieście mieści się też Temple of the Tooth (Dalada Maligawa) - najważniejsze sanktuarium w kraju. Jeśli będziemy mieć trochę szczęścia, trafimy na festiwal kulturalny, na którym można oglądać oszałamiające występy tancerzy.

Kandy

W Kandy warto zobaczyć również Royal Botanical Garden z najpiękniejszymi okazami tutejszej roślinności oraz słynną jaskinię ze świątynią, zwaną Dambulla Caves Temple. Przez ponad 2 tysiące lat miejsce to było celem pielgrzymek wiernych z całego kraju.

Nuwara Eliya

Dzisiaj wybierzemy się na przejażdżkę pociągiem do Nuwara Eliya. Podróż zajmie nam około 2 godziny. Na miejscu będziemy podziwiać porośnięte zielenią wzgórza oraz przepiękne wodospady. Zatrzymamy się też na starej brytyjskiej stacji, która jednocześnie jest sercem przemysłu herbacianego w tym regionie. Stacja, przez miejscowych zwana "Małą Anglią", została zbudowana w XIX wieku i nawiązuje do ówczesnej londyńskiej architektury. 

Unawatuna

Dziś zmierzamy do Unawatuna - miejsca znanego przede wszystkim z pięknej i bardzo szerokiej plaży oraz doskonałych restauracji i barów. Warto się tu zrelaksować - poleżeć na gorącym piasku lub wybrać do pobliskiego lasu Galle-Matara, aby zobaczyć małpy w ich naturalnym środowisku.

Unawatuna

Kolejny dzień na Unawatuna polecamy spędzić bardziej aktywnie - przechadzając się uliczkami pobliskiego Galle. Tutejsze małe sklepiki, kafejki i bary są niezwykle klimatyczne. Nieopodal znajduje się też fort, w którym serwują drinki, przygotowywane na bazie imbiru.

Colombo

Podróż pociągiem do Colombo zajmie nam około 4 godzin. Chociaż miasto jest stolicą Sri Lanki, zamieszkuje je tylko nieco ponad 130 tys. mieszkańców. Zobaczymy tutaj fort, będący pozostałością umocnień z czasów kolonizacji, Dutch Period Museum, Muzeum Narodowe oraz kilka buddyjskich świątyń, takich jak na przykład Kelaniya Raja Maha Vihara z posągiem leżącego Buddy. Na końcu warto odwiedzić meczet Dżami-ul-Alfar, zbudowany w 1909 roku i zdobiony biało-malinowymi wzorami i licznymi łukami, kolumnami i wieżyczkami. 

Colombo

Ostatni dzień na Sri Lance i powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, warto się jeszcze udać na szybkie zakupy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij