Surinam w 7 dni. W łodzi i na pieszych wyprawach

Surinam
Flickr/Jan Hazevoet/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Surinam
  • 7 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Ruiny synagogi, najstarszej w obu Amerykach, kąpiel w orzeźwiającym potoku i rozmowa z przywódcą jednej z południowoamerykańskich wiosek - to wszystko czeka cię podczas tej wyprawy.

Paramaribo

Zaczniemy od zwiedzania miasta Paramaribo, które jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie muzułmańskie meczety, świątynie hinduskie, żydowskie synagogi i kościoły chrześcijańskie stoją obok siebie i nie wzbudzają negatywnych emocji.

Paramaribo 

Dziś ruszymy na wschód, w okolice obszaru rzeki dystryktu Commewijne. Miniemy stare holenderskie plantacje kolonialne, niektóre wciąż działające. Zobaczymy muzeum przy Nieuw Amsterdam, Marienburg, czyli najstarszą plantację trzciny cukrowej w Surinamie, Rust en Werk - łowisko tilapii. 

Jodensavanne - Blakawatra

Dziś wybierzemy się w 70-kilometrową podróż na południe od Paramaribo. Najpierw zobaczymy leżącą na prawym brzegu rzeki Surinam dawną osadę żydowską Jodensavanne, która powstała na terenie sawanny około 1650 roku. Znajdują się tu nadal ruiny najstarszej w obu Amerykach synagogi. Następnie udamy się do Blakawatry, gdzie będziemy mogli popływać w orzeźwiającym potoku. Wieczorem wracamy do Paramaribo.

Paramaribo - Rezerwat Brownsberg

Do rezerwatu ruszamy wcześnie rano. Podczas wycieczki będziemy mogli oglądać z daleka zaporę Afobaka. W samym rezerwacie odpoczniemy w okolicy pięknych wodospadów. 

Maroon - Uitkijk

Dzisiaj odwiedzimy mieszkańców wsi Maroon, a następnie udamy się do Uitkijk, skąd - statkiem - do miejscowości Santigron. Będziemy mogli obserwować tryb życia mieszkańców, a po lunchu zrelaksować się w hamaku lub popływać wzdłuż brzegów rzeki Saramacca. Warto też porozmawiać z przywódcą wioski, który opowie nam o tutejszej kulturze i sposobie wytwarzania naczyń z gliny oraz tkanin i narzędzi.

Uitkijk - Paramaribo

Wracamy do Paramaribo. Warto dziś zobaczyć Fort Zeelandia, Pałac Prezydencki, katedrę św. Piotra i Pawła, a także drewniany meczet przy Keizerstraat.

Paramaribo

Dziś wracamy do domu. Jeśli czas pozwoli, warto udać się na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij