Szardża w 3 dni. Piękne meczety oraz centra rozrywki

Szardża
Wikipedia/Basil D Soufi/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz największą na świecie skrzynię na darowizny, pobaw się w potężnych centrach rozrywki i zrelaksuj na plaży w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przyjazd do Szardży

Po przybyciu do Szardży udaj się do Muzeum Kaligrafii, w którym będziesz mógł zobaczyć dzieła arabskiej sztuki ozdobnego pisania. Następnie udaj się do Meczetu Al Noor. To jeden z najsłynniejszych obiektów o charakterze sakralnym, znajdujących się na terenie Zjednoczonym Emiratów Arabskich. Stylem nawiązuje do architektury osmańskiej. Swego czasu został on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, ponieważ posiada największą na świecie drewnianą skrzynię na darowizny. Wystawia się ją w okresie Ramadanu. Po południu koniecznie udaj się do parku wodnego Dreamland. 

Muzeum Islamskiej Cywilizacji, Al Qasba, Sharjah Aquarium

Rano udaj się do Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Poznaj niezwykłą historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich i innych krajów Bliskiego Wschodu. Wśród zebranych eksponatów znajdują się m.in. starożytne astrolabia, czyli narzędzia astronomiczne oraz dawne islamskie monety. Warto też zwrócić uwagę na sam budynek muzeum, zdobi go bowiem pozłacana kopuła.

Kolejnym miejscem, które musisz zobaczyć, jest Sharjah Aquarium. Znajdują się tam dziesiątki gatunków zwierząt morskich, między innymi rekiny rafowe oraz morskie koniki.

Dziś koniecznie zobacz także do Al Qasba – tutejsze centrum rozrywki. Mieści się tu diabelski młyn, tor gokartowy, centrum spa oraz wiele kawiarenek i restauracji, a także fontanna, na której organizowane są pokazy świetlne. Na ulicach można zaś obserwować pokazy artystów. 

Opuszczenie Szardży

Dziś udaj się do Al Majaz Waterfront, gdzie będziesz mógł skorzystać z pola do minigolfa, ścieżek rowerowych, trasy do joggingu, placów zabaw, parków oraz brodzików, w których można się nieco ochłodzić. W centralnej części Al Majaz znajdziesz imponujące fontanny.

Zanim opuścisz Szardżę, warto byś zobaczył jeszcze imponujący Meczet Króla Faisala. Zwróć uwagę na futurystyczny styl wykonania fasady, który znacząco różni się od typowych obiektów sakralnych krajów Bliskiego Wschodu.

Na koniec koniecznie spędź trochę czasu na plaży. Na Ajman Beach na pewno odetchniesz od miejskiego zgiełku. Pamiętaj jednak, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wciąż dość restrykcyjnie podchodzi się do krojów strojów kąpielowych, zwłaszcza tych noszonych przez kobiety. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij