Tadżykistan w 6 dni. Nie tylko meczety i herbaciarnie

Tadżykistan
Flickr/Robert Wilson/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Tadżykistan
  • 6 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzisz starożytną osadę, posmakujesz wyjątkowej tadżyckiej herbaty, a nawet... zaglądniesz do stolicy Uzbekistanu.

Duszanbe

Podróż po Tadżykistanie rozpocznij od zwiedzenia stolicy kraju – Duszanbe. Koniecznie odwiedź tutejsze Muzeum Narodowe i Pałac Wahdat, będący jednym z najciekawszych przykładów architektury socmodernizmu.

Duszanbe - Kuli Iskandarkul

Z samego rana odwiedź meczet w Duszanbe. Warto także udać się do jednej z tutejszych restauracji i posmakować kilku tradycyjnych specjałów – np. pilaw, manti, lub non. Po obiedzie wybierz się w okolice Iskandrakul. Tutejsze górskie krajobrazy wprawią cię w prawdziwy zachwyt!  

Kuli Iskandarkul - Sarytag

Dziś udaj się na górską wyprawę w pobliżu Kuli Iskandarkul. Podążaj w kierunku pobliskiego wodospadu. Po wycieczce zorganizuj piknik w miejscowości Sarytag.

Istrawszan - Chodżent

Czwartego dnia wyrusz w stronę Istrawszanu. Koniecznie odwiedź tam starożytną osadę Ura-Tube. W miejscowej herbaciarni spróbuj wyjątkowej tadżyckiej herbaty. Warto tu także zobaczyć meczet z XVI wieku. Następnie wybierz się do miejscowości Chodżent. Odwiedź mieszczące się w mieście muzeum oraz mauzoleum.

Chodżent – Taszkent

W Chodżent zobacz również ogród botaniczny, średniowieczną twierdzę, bazar Panjshanbe oraz udaj się na prawy brzeg rzeki Syr, gdzie będziesz mógł pospacerować po urokliwych alejkach. Wieczorem pokieruj się do stolicy Uzbekistanu -  Taszkentu, skąd wrócisz do domu.

Taszkent

Jeśli pozwoli ci na to czas, udaj się na krótki spacer po ulicach Taszkentu. Być może zakochasz się w tym mieście i następnym razem wybierzesz się na krótką wycieczkę po Uzbekistanie?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij