Tajlandia w 8 dni. Oszałamiające świątynie i przejażdżki rowerem po urokliwych wioskach

Bangkok
Flickr/Barbara Willi/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Tajlandia
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Świątynia Szmaragdowego Buddy i szpital słoni to dopiero początek niespodzianek, które czekają na podróżników w Tajlandii.

Bangkok

W słynnym na cały świat mieście spotkamy mnóstwo ulicznych sprzedawców, którzy przygotowują najlepsze tajskie jedzenie. Bangkok ma tak wiele atrakcji do zwiedzania, że z pewnością jeden dzień nie wystarczy, aby poznać to miasto. Dobrym sposobem, aby zobaczyć chociaż jego część, jest wynajęcie łodzi, którą przepłyniemy w stronę Chinatown i odkryjemy moc zatłoczonych uliczek. Schodząc z łodzi udajemy się w stronę Wielkiego Pałacu i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Dalej wędrujemy do turystycznej mekki Khao San Road. Proponujemy też skorzystanie z tajskiego masażu - ofert w centrum miasta jest bez liku. Wieczorem warto po raz kolejny odwiedzić centrum, bowiem życie w Bangkoku toczy się przez okrągłą dobę, a po zmroku jest tu wyjątkowo kolorowo. 

Sukhothai

Na drugi dzień rano opuszczamy stolicę Tajlandii i udajemy się autobusem do jednej z pierwszych starożytnych stolic Syjamu - Sukhothai. To tutaj znajdziemy Dolinę Szczęścia, czyli zabytkowy park, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem warto spróbować lokalnych potraw, przygotowywanych z dużą ilością makaronu. 

Sukhothai

Drugiego dnia udajemy się do historycznych ruin Starego Sukhothai, które znajdują się pośród pięknych jezior i ogrodów. Sztuka religijna oraz architektura Sukhothai są stworzone w najbardziej klasycznym, tajskim stylu. W tym miejscu znajdziemy też ponad dwadzieścia ruin wyjątkowych zabytków oraz inspirujące obrazy Buddy. Po przybyciu do Starego Sukhothai warto wypożyczyć rower, aby lepiej poznać okolicę. Można również odwiedzić lokalną fabrykę ceramiki.

Lampang

Czwartego dnia udajemy się do Friends of the Asian Elephant Hospital zlokalizowanego w Lampang. To pierwszy na świecie szpital dla słoni, który nie tylko leczy chore stworzenia, ale także dba o ochronę całego gatunku. Poznać tu można bardzo wiele ciekawostek na temat tych wyjątkowych zwierząt.

Wat Phra That Lampang Luang, Źródło: Wikimedia/Kittipong khunnen/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Wikimedia/Kittipong khunnen/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported | Źródło: Wikipedia

Chiang Mai

Kolejnego dnia udajemy się do Chiang Mai, około 45 minut drogi od Lampang. W tym miejscu znajdziemy aż 36 buddyjskich świątyń - tak zwanych wat. W okolicy miasta można doliczyć się z kolei nawet około 300 tego rodzaju budowli. Przede wszystkim warto zobaczyć: Wat Chiang Man, Wat Phra Singhoraz Wat Phra That. 

Chiang Mai

Pozostajemy w Chiang Mai. Warto przeznaczyć pół dnia na lekcje przyrządzania dań z kuchni tajskiej, albo na wycieczkę rowerową wokół miasta, wzdłuż zielonych brzegów rzeki Ping. Jadąc rowerem można zatrzymać się w dawnej kolonii trędowatych, można pojechać również w okolice sadów owocowych i poznać wiejską część Tajlandii.

Chiang Mai

Ostatni dzień w Chiang Mai wykorzystujemy na zakupy. Można również odwiedzić pobliskie ruiny świątyni Wiang Kum Kam.

Bangkok

Tego dnia wracamy do domu. Jeśli czas pozwoli, warto przejść się jeszcze raz uliczkami Bangkoku. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij