Tel Awiw-Jafa w 2 dni. Izraelskie miasto muzeów

Tel Awiw
Flickr/israeltourism/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Izrael
  • 2 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzanie starej części Jafy, wizyta dawnym porcie, a także podziwianie eksponatów największych muzeów miasta – to tylko niektóre atrakcje wyprawy po tym izraelskim mieście. 

Przybycie do Tel Awiwu-Jafy i wizyta w Jafie

Zaraz po przybyciu do Tel Awiwu-Jafy (zwanego zwyczajowo Tel Awiwem) oraz zameldowaniu się w hotelu odwiedź zabytkowe miasto Jafa. Historia tego miejsca sięga 7500 r. p.n.e. Jafa na przestrzeni wieków przechodziła w ręce różnych ludów. Miastem rządzili m.in. Egipcjanie, Grecy, Rzymianie oraz Bizantyjczycy. Przejdź się wśród kamiennych, zabytkowych kamienic. Za dnia Stare Miasto wypełnione jest straganami, jednak po zmroku ich miejsce zajmują ogródki restauracji. 

Z Jafy wybierz się do portu w części Starego Miasta Tel Awiwu. Powstał on w 1930 roku i z założenia miał stać się jednym z najważniejszych punktów na mapie handlowej świata. Nigdy jednak nie spełnił swoich oczekiwań. Dziś port i jego najbliższa okolica to główne atrakcje turystyczne. Warto zajrzeć tu także po zmroku, bowiem mieści się tu wiele dyskotek i nocnych klubów.

Na sam koniec dnia odbądź krótki spacer po promenadzie Tayelet. Zwróć uwagę na tutejsze drapacze chmur. Dzięki nim poczujesz się jakbyś był w ogromnej amerykańskiej metropolii. 

Muzeum Sztuki i wyjazd z Tel Awiwu

Rano udaj się do Muzeum Historii Tel Awiwu. To jedno z najważniejszych obiektów tego typu w całym Izraelu. To w nim znajduje się sala, w której proklamowana została niepodległość kraju. Warto, abyś zajrzał dziś również do Muzeum Ziemi Izraela, w skład którego wchodzą między innymi Pawilony: Szkła, Ceramiki, Numizmatyczny, a także planetarium i ogród botaniczny. 

Przed wyjazdem z Tel Awiwu zajrzyj też do tutejszego Muzeum Sztuki. Zwróć szczególną uwagę na dzieła współczesne oraz na prace żydowskich artystów z początku wieku. 

Warto, abyś zobaczył również tzw. Białe Miasto - kompleks około 5 tysięcy zabudowań o charakterystycznej białej barwie. Znajdują się one na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij