Togo w 6 dni. Wyjątkowa afrykańska architektura i rytuały voodoo

Togo, Koutammakou
Flickr/David Bacon/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Togo
  • 6 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Dziewicze plaże, niezwykłe bazary, wyjątkowa architektura – to tylko część atrakcji czekających tutaj na turystów. Jeśli zapuścisz się w omijane przez większość zwiedzających tereny, zobaczysz na własne oczy... uzdrowiciela wykonującego rytuały voodoo!   

Lome 

Wycieczkę po Togo rozpocznij od stolicy kraju – Lome. W położonym nad Zatoką Gwinejską mieście znajdziesz m.in. neogotycką katedrę, Muzeum Narodowe, uniwersytet oraz Pałac Republiki. 

Sokode

Sokode to drugie pod względem wielkości miasto w Togo. W tej położonej 339 kilometrów na północ od stolicy miejscowości będziesz mógł zobaczyć na przykład mieszkańców wykonujących legendarny taniec ognia! 

Sokode – Bassar – Kara

Kolejnym etapem podróży jest miasto Bassar. Miejsce to słynie z glinianych domków o charakterystycznych stożkowych dachach. Dodatkowo poznasz tu także historię tradycyjnego wyrobu żelaza. Na noc warto zatrzymać się w Karze – ośrodku słynącym z uprawy prosa oraz orzeszków ziemnych. 

Kara – Atakora – Kara

W Atakorze zobaczysz najpiękniejsze zabudowania starożytnej architektury afrykańskiej. Wracając do Kary natkniesz się z kolei na wioski zamieszkiwane przez lud Kabyé. Koniecznie odwiedź jedną z nich i poznaj zasady tradycyjnych togijskich zapasów Evala.

Atakpamé – Notse

Następnym przystankiem jest Atakpamé. Miasteczko to słynie z zapierających dech w piersiach krajobrazów. Udaj się również do Notse, gdzie znajdziesz np. Katedrę Noter-Dame du Lac Togo.

Notse – Vogan – Lome

Następnie wybierz się na wschód kraju, który jest bardzo często omijany przez turystów. Całkowicie niesłusznie! W Vogan będziesz mieć np. okazję poznać uzdrowiciela praktykującego rytuały voodoo. Na koniec powróć do Lome. Odwiedź lokalne bazary, będące jedną z wizytówek Togo i kup kilka pamiątek.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij