Trynidad i Tobago w 12 dni. Obcując z dziką przyrodą

Trynidad i Tobago
Flickr/Alastair Rae/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Trynidad i Tobago
  • 12 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy lasy tropikalne, gniazda jednych z najcięższych gadów na świecie i zapierające dech w piersiach rafy koralowe. 

Tobago

Przylatujemy na Tobago i meldujemy się w hotelu. Ten dzień przeznaczamy na aklimatyzację i odpoczynek po podróży. Można udać się na krótki spacer. 

Tobago

Dziś wybieramy się na plażę, gdzie możemy nurkować i opalać się. Warto udać się na przechadzkę, korzystając ze ścieżek dydaktycznych. 

Tobago

Wczesnym rankiem wybierzemy się na spacer do rezerwatu leśnego Tobago, który jest najstarszym chronionym lasem tropikalnym na półkuli zachodniej, a także miejscem życia 210 gatunków ptaków.

Tobago

Dziś znów odpoczywamy na plaży, spacerujemy po wyspie lub organizujemy piknik. 

Little Tobago

Wybierzemy się na wycieczkę łodzią ze szklanym dnem w okolice wyspy Little Tobago. Zobaczymy tutaj rafę koralową, będziemy mogli również nurkować. Jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy na wyspie kolonie rozmaitych morskich ptaków.

Trynidad

Lecimy na Trynidad i odwiedzamy światowej sławy centrum przyrodnicze Asa Wright’a.

Trynidad

Dziś spacerujemy szlakami turystycznymi, zwiedzając rezerwat przyrody Wildlife Sanctuary, w którym znajdziemy ponad 200 różnych gatunków zwierząt i ptaków. 

Trynidad

Wybierzemy się na cały dzień w okolice bagien Nariva, znajdujących się na wschodnim wybrzeżu Atlantyku. Możemy również wypożyczyć łódź lub kajak. Żyje tu ponad 200 gatunków ptaków oraz wiele ssaków, między innymi: mrówkojady, jeżozwierze, małpy, zagrożone oceloty i manaty. Jeśli będziemy czujni, na pewno zobaczymy wiele z nich.

Trynidad

Dziś wybieramy się na wycieczkę do Caroni Bird Sanctuary. To rozległy obszar namorzynowych bagien i lagun. Wieczorem udajemy się w rejs łodzią, podczas którego zobaczymy m.in. stada pięknych ibisów szkarłatnych, powracających na noc do swoich kryjówek.

Trynidad

Dziś wybierzemy się do jaskini w Dunston, aby zobaczyć największą na świecie kolonię tłuszczaków (niewielkich ptaków).

Trynidad

Przejedziemy dziś do Grande Riviere, gdzie będziemy podziwiać przepiękną plażę oraz rozglądać się za gniazdami żółwi skórzastych, które są jednymi z najcięższych gatunków gadów na świecie.

Tobago

Wracamy na Tobago. Ostatni poranek na wyspie spędzimy na spacerach i zakupach. Po południu przeniesiemy się na lotnisko, by powrócić do domu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij