Grenada w 8 dni. Katamaranem wśród wysp

Grenada
Pixabay/larsen9236/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Grenada
  • 8 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Pływaj przez tydzień po niezwykle pięknej Grenadzie oraz Tobago Cays i zwiedzając grupę małych urokliwych wysp w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim.

Port Louis Marina

Wsiądź wieczorem na katamaran w porcie Louis Marina i zapoznaj się z załogą. Już wkrótce zwiedzicie egzotyczne zakątki, będące rajem zwłaszcza dla nurków i żeglarzy. Co więcej, na własne oczy będzie wam dane zobaczyć miejsca, w których kręcono film „Piraci z Karaibów”.

Tyrrel Bay

Skierujcie się ku Tyrrel Bay i zwiedźcie największą wyspę z grupy Grenadyn w archipelagu Wysp Zawietrznych-Carriacou. Zakotwiczcie wśród barek rybackich i wybierzcie się na spacer. Warto tu spróbować lokalnego rumu. Po południu wybierzcie się do Yacht Clubu usytuowanego w Carriacou, gdzie będziecie mogli pogawędzić z tubylcami i usłyszeć opowieści o piratach. Potem płycie w kierunku Sandy Islad, spędzając noc na statku.

Sandy Island - Union

Wczesnym porankiem zacumujcie przy Sandy Island, podziwiając nieskazitelnie piękny piasek i palmy oraz barwne pelikany. Następnie popłyńcie na wyspę Union, by zwiedzić jej zachodnie wybrzeże, przed zakotwiczeniem w Chantam Bay na noc.

Salt Whistle Bay

Żeglując zahaczcie o uroczą Salt Whistle Bay. Poza pływaniem i szukaniem na plaży pięknych muszli czy kamieni, możecie tutaj wybrać się na spacer na wzgórze, skąd będziecie mieli widok na Tobago Cays.

Tobago Cays

Na Tobago Cays spędzicie dzień nurkując przy rafie koralowej, bądź pływając z żółwiami. Wieczorem natomiast zorganizujcie grilla.

Petit St. Vincent

Popłyńcie do Clifton, a następnie ku zachodniej stronie wyspy Petit St. Vincent. Warto tutaj popływać lub nurkować. 

Prickly Bay Marina

Płyńcie na południe do uroczej Prickly Bay na Grenadzie. Warto tutaj spróbować lokalnego przysmaku - opiekanego owocu drzewa chlebowego, który podaje się ze smażoną rybą. 

Grand Anse

Rozpocznijcie dzień od wczesnego śniadania, by następnie popłynąć do Port Louis Marina. Spędź już samotnie kilka godzin na plaży Grand Anse, lub wybierz się na zakupy do St. Georges, zanim udasz się na lotnisko.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij