Tunezja w 8 dni. Rodzinne wakacje w słonecznym raju

Tunezja
Wikipedia/CC BY 2.0/Florian Peer | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Tunezja
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Przejedź się na wielbłądzie, zobacz święte islamskie miejsca oraz zajrzyj do domu Luke’a Skywalkera.

Susa

Wycieczkę po Tunezji rozpocznij w miejscowości Susa. Trzecie pod względem wielkości miasto kraju jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w północnej Afryce. Pierwszego dnia udaj się na spacer krętymi uliczkami, tworzącymi swoisty labirynt. Na pobliskich straganach warto zaopatrzyć się w aromatyczne przyprawy typowe dla tunezyjskiej kuchni, np. harissę lub szafran. Po spacerze warto udać się na plażę i wypocząć na brzegu Morza Śródziemnego.

Susa

Pozostań w Susie przez kolejny dzień i poznaj nieco historii tego miasta. Zobacz najciekawsze zabytki miejscowości – np. zbudowany w 851 roku Wielki Meczet, Wojskowy Klasztor Muzułmański, wpisaną na listę UNESCO medynę oraz pochodzące z przełomu IV i V wieku chrześcijańskie katakumby.

Matmata

Trzeciego dnia odwiedź koniecznie amfiteatr w Al-Dżamm i poczuj się jak prawdziwy gladiator! Budowla ta swym kształtem przypomina bowiem rzymskie Koloseum. Zbudowana przez cesarza Gordiana I arena zachowała się w bardzo dobrym stanie i jest trzecim pod względem wielkości amfiteatrem na świecie.

Następnie udaj się do Matmaty, gdzie znajdziesz wydrążone w skałach domostwa troglodytów. W wiosce tej znajduje się też hotel, w którym nakręcono część scen do „Gwiezdnych wojen”.

Kebili

Udaj się do leżącego w centrum Tunezji Kebili. Tu będziesz się mógł przejechać wielbłądem po piaskach Sahary.

Tauzar

Tym razem odwiedź miasto Tauzar. Tu również zobaczysz niezwykle domy wydrążone w skałach oraz ponad 200 źródeł artezyjskich nawadniających m.in. gaje palmowe. Tutaj znajduje się również dom filmowego Luke’a Skywalkera!   

Tauzar

Pozostań w Tauzar i odwiedź np. Muzeum Eden Palm, w którym dowiesz się co nieco na temat palm i innych egzotycznych drzew. Koniecznie również udaj się na spacer po starym mieście, gdzie zobaczysz m.in. wspaniałą medynę.

Kairuan

W drodze powrotnej do Susy zatrzymaj się w Kairuan – świętym miejscu dla wyznawców islamu, będącym tunezyjskim odpowiednikiem Mekki. W całym mieście zobaczysz około 100 meczetów. Oprócz tego znajdziesz tu m.in. Muzeum Dywanów, koło czerpakowe napędzane siłą mięśni wielbłądów oraz pomnik postawiony ku czci kuskusu, czyli narodowemu daniu Tunezji!  

Susa

Ostatni dzień wycieczki po Tunezji spędź w Susie i posiedź na złocistej plaży oraz udaj się do jednej licznych restauracji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij