Tybet w 8 dni. Wypoczynek u podnóża Mount Everestu

Tybet - jezioro Nam Tso
Jezioro Nam Tso | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Tybet
  • 8 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz słynny pałac Norbulingka, zwany "Ogrodem Skarbów", zimową rezydencję Dalajlamy, a nawet najwyższy szczyt Ziemi. 

Lhasa

Podróż po Tybecie rozpoczyna się w ulokowanej na 3630 m.n.p.m. miejscowości Lhasa. Zaraz po zakwaterowaniu w hotelu staraj się oszczędzać organizm, możliwe bowiem, że wystąpią u ciebie objawy choroby wysokościowej. Jeśli twoje samopoczucie pozwoli ci na zwiedzanie, wybierz się na krótki spacer po malowniczych uliczkach miasta.

Lhasa

Z samego rana udaj się do wspaniałego Pałacu Potala, będącego zimową rezydencją władców Tybetu do roku 1959. Budynek ten jest najwyżej usadowionym pałacem na świecie (mieści się na wysokości 3700 m.m.p.m). Koniecznie zobacz liczne kaplice, w tym najważniejszą Świętą Kaplicę Phakpa Lhakhang. Tego samego dnia możesz również wybrać się do Muzeum Tybetu, w którym dowiesz się nieco o historii tego regionu.

Lhasa

Dziś kontynuuj zwiedzanie Lhasy. Warto zobaczyć na przykład jeden z największych tybetańskich klasztorów - Drepung. Obecnie kształci się w nim zaledwie kilkuset mnichów. Odwiedzając to miejsce, z pewnością dowiesz się wielu ciekawostek o jego burzliwej historii. Zanim opuścisz miasteczko udaj się także do Klasztoru Sera oraz dzielnicy Barkhor, w której znajdziesz wiele bazarów oraz ulicznych targowisk.

Gyangze

Czwartego dnia opuść Lhasę i udaj się do miejscowości Gyangze (około 4000 metrów n.p.m). Po drodze koniecznie podziwiaj wspaniałe jezioro Yamdrok Tso oraz lodowiec Nazin Kang Sang. W samym Gyangze zobacz m.in. klasztory Phalkot i Kumbum, a także jeden z najlepiej zachowanych dongów tybetańskich - Gyantse.

Xigaze

Kolejnym przystankiem podczas podróży po Tybecie jest miasteczko Xigaze (około 3900 metrów n.p.m). Tutaj zobaczysz buddyjski klasztor Taszilunpo zbudowany w XV wieku przez Dalajlamę Pierwszego. W kolejnej części dnia odpocznij przed długą podróżą, jaka czeka cię nazajutrz.

Rongbuk

Punktem docelowym dzisiejszej wycieczki jest klasztor Rongbuk, mieszczący się na wysokości 5000 metrów n.p.m. Podróż do tego miejsca z Xigaze trwa aż 9 godzin, dlatego warto wyruszyć bardzo wcześnie rano lub jeszcze w nocy. Zmierzając do Rongbuk odwiedź także klasztor Sakja. Na miejscu podziwiaj wspaniałe widoki i poczuj jedyny w swoim rodzaju klimat regionu leżącego u podnóża Mount Everestu.

Lhasa

Dziś powróć do malowniczej Lhasy. Przed tobą kolejna długa podróż, która może potrwać nawet 10 godzin. Dokładnie zaplanuj zatem, o której wyruszyć, żeby nie poruszać się po zmroku. Po drodze będziesz mieć okazję zobaczyć na własne oczy trzy himalajskie ośmiotysięczniki – Cho Ouy, Sziszapangmę oraz wspomniany już Mount Everest. Widok tych gór dosłownie zapiera dech w piersiach!

Lhasa

Zanim powrócisz do domu, po raz ostatni wybierz się na przechadzkę uliczkami miasteczka Lhasa i zobacz te atrakcje, które umknęły ci na początku tej niezwykłej wycieczki. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij