Uganda w 4 dni. Śladem szlachetnych goryli górskich

Goryl górski
Flickr/gLangille/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Uganda
  • 4 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Śledzenie goryli górskich, przedzieranie się przez gęstą roślinność Nieprzeniknionego Lasu Bwindi i wypatrywanie lampartów w akacjowych lasach - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na ciebie podczas tej wyprawy. 

Kampala

Pierwszego dnia wybierz się na wycieczkę do Parku Narodowego Jeziora Mburo (około 270 kilometrów od Kampali). Zobaczysz tam akacjowe lasy, na które nie natkniesz się w żadnym innym miejscu Afryki. Tu też zobaczysz m.in. lamparty, hieny, bawoły i 68 innych gatunków ssaków. W parku znajduje się pięć jezior, będących naturalnym środowiskiem dla hipopotamów, krokodyli i wielu wodnych gatunków ptaków. Rezerwat Jeziora Mburo nie jest zbyt popularny wśród turystów, więc będziesz się mógł tutaj wyjątkowo dobrze zrelaksować.

Nieprzenikniony Las Bwindi

Dziś wyrusz do Nieprzeniknionego Lasu Bwindi (około 3 godziny jazdy). To jeden z najbogatszych ekosystemów w Afryce. Znajdujący się na terenie lasu park narodowy jest naturalnym domem szlachetnych goryli górskich. Wizyta w rezerwacie przebiega według ściśle określonych zasad. Wejście na teren parku możliwe jest tylko w grupach pod opieką przewodnika. Śledzenie goryli to zadanie dla wytrwałych i cierpliwych turystów. Nie zdziw się, jeśli będziesz musiał iść po błotnistym i mokrym terenie. Zawczasu przygotuj na ten dzień nieprzemakalne ubranie i wygodne buty. 

Nieprzenikniony Las Bwindi

Jeśli wczoraj nie udało ci się wejść na teren parku, dziś spróbuj szczęścia. Jeśli zaś masz już za sobą ten wyczerpujący i wymagający spacer, udaj się do Kabale oraz pobliskich wiosek. Będziesz tam mógł skorzystać z restauracji, pola namiotowego położonego nad brzegiem jeziora Bunyoni, pralni, a nawet... internetu!

Kampala

Wracając do Kampali podziwiaj krajobrazy typowe dla równikowego klimatu. Przed wylotem do kraju i opuszczeniem miasta zobacz jeszcze jego najważniejsze atrakcje – teatr narodowy, muzeum narodowe, a także liczne świątynie, takie jak Meczet Narodowy Kadafi. Koniecznie odwiedź także wzgórze Kasubi, które jest miejscem pochówku królów Bugandy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij