Ukraina w 7 dni. Opuszczone miasto i tętniąca życiem stolica

Kijów
Pixabay/jollyrog/CC0 Public Domain | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Ukraina
  • 7 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzimy muzeum złota, poświęcimy cały dzień na Lwów oraz pokusimy się o odwiedziny... Czarnobyla.  

Kijów - Chreszczatyk

Po zakwaterowaniu zwiedzamy centrum Kijowa. Podczas spaceru wzdłuż głównej ulicy Chreszczatyk zwracamy uwagę na charakterystyczne dla niej punkty, takie jak: Złota Brama, Hotel Nacional, budynek Giełdy, narodową Filharmonię, prezydencki Pałac, park z pięknym widokiem na Dniepr oraz słynny Plac Niepodległości.

Najstarszy monaster w Kijowie, Ławra Peczorska, uznany został w latach 30. za rezerwat historyczno – kulturowy. To kompleks niesamowitych świątyń – nadziemnych i podziemnych, piękne krajobrazy i liczne zachowane starożytne religijne wartości. Ławra wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie można jej ominąć!

Za dodatkową opłatą można zwiedzić muzeum złota Scytów oraz Muzeum Miniatur. Kolejnym punktem programu jest wąwóz Babi Jar – dawny obóz koncentracyjny i zabytki upamiętniające tysiące Żydów i Ukraińców, którzy zginęli w czasie okupacji Kijowa. Warty obejrzenia jest też Padół – zabytkowa i administracyjna dzielnica Kijowa.

Czarnobyl

Miasto widmo, znane przede wszystkim z awarii elektrowni jądrowej. Zdaniem niektórych, z powodu wyludnienia i braku interwencji w środowisko naturalne, na terenach strefy zamkniętej rozwija się wiele gatunków zwierząt, które wyginęły na tym obszarze lub nie występowały w ogóle.

Pirogovo

Wycieczka do Muzeum ludowej architektury drewnianej na wolnym powietrzu, znajdujące się w Pirogovie pod Kijowem. Tu można cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak ukraińscy ludzie żyli, pracowali i bawili się przed wiekami! 

Lwów

Ponad połowa zabytków całej Ukrainy znajduje się we Lwowie. Kościoły, katedry, teatry, rynek z zabytkowymi kamienicami i ratuszem, pomniki i wiele innych obiektów. Koniecznie trzeba przeznaczyć cały dzień na zwiedzanie tego miejsca.

Złota podkowa Ukrainy

Wycieczka do trzech magnackich rezydencji, niegdyś wspaniałych siedzib wybitnych polskich rodów: zamku w Olesku, pałacu w Podhorcach i zamku i pałacyku chińskiego w Złoczowie.

Jaremcze

Wycieczka do Jaremcza, uznanego za główny ukraiński ośrodek wypoczynkowo-sportowy Karpat Wschodnich. Do zwiedzenia mamy śródmieście i rynek. Warto też zobaczyć wodospad na rzece Prut, Muzeum Etnograficzne Karpat oraz tutejszą cerkiew.

Odessa

Zwiedzanie Odessy, miasta i stolicy obwodu odeskiego Ukrainy, położonego nad Morzem Czarnym. Godne zobaczenia są: Filharmonia Miejska, Stara Giełda, latarnia morska, Schody Potiomkinowskie, odeskie Katakumby, Ogrody Miejskie ze słynną fontanną, starą altaną i rzeźbami lwa i lwicy, Teatr Opery i Baletu i zabytkowy cmentarz. 

Wieczorem wybieramy się na szybkie zakupy i opuszczamy Ukrainę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij