Urugwaj w 8 dni. Dla amatorów sportu i intensywnego wypoczynku

Urugwaj
Wikimedia/Roberto Tietzmann/CC 2.5 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Urugwaj
  • 8 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzimy między innymi słynną stolice Montevideo, poznamy kolonialne początku tego regionu, wybierzemy się na konną przejażdżkę i spróbujemy najznakomitszego wina.

Colonia del Sacramento

Przybywamy do Colonia del Sacramento promem z Buenos Aires i przenosimy się do hotelu, najlepiej umieszczonego w zabytkowej dzielnicy. Po południu wybieramy się na wycieczkę rowerową wzdłuż brukowanych uliczek starego miasta Colonia i bulwaru nadrzecznego do Casa de los Limoneros. Można tam wypić drinka i spróbować przekąski w pięknym ogrodzie. To okazja do odwiedzenia najbardziej reprezentacyjnych zabytków miasta. Ze względu na swoje kolonialne początki, układ Colonii różni się od większości miast Urugwaju - zobaczymy tu brukowane uliczki i domy, wybudowane na przemian z małymi barami, doskonałymi restauracjami, sklepami artystycznymi i rzemieślniczymi czy muzeami. W wolnej chwili odwiedzimy nadmorską promenadę Real de San Carlos.

Montevideo

Dziś wybieramy się na pieszą wycieczkę po Cuidada Vieja (Starym Mieście) - zabytkowej dzielnicy kolonialnej. Oglądać będziemy zabytki, sklepy z antykami i piękne kamienne budynki. Później wybieramy się rowerem po nadmorskiej promenadzie Montevideo-Rambla.

Estancia Guardia del Monte

Ten dzień zaczniemy od odwiedzenia jednej z wielu fantastycznych lokalnych winnic, w których można skosztować pysznego trunku. Następnie pojedziemy do Castillos i następnie do Estancia Guardia del Monte. Resztę dnia przeznaczymy na spacer po naturalnych szlakach leżących w pobliżu Estancia.

Estancia Guardia del Monte

Dziś polecamy wybrać się na przejażdżkę konną, spływ kajakiem, lub cichy odpoczynek i wędkowanie. 

Valizas

Tuż po śniadaniu przeniesiemy się do małej wioski rybackiej Valizas i wybierzemy się na krótką wycieczkę po okolicy. Następnie wspinać będziemy się na wydmy, by próbować dotrzeć do najwyższego punktu na Cerro de la Buena Vista. Stąd będziemy mieć wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki oraz okoliczne wydmy i sąsiednie tereny podmokłe. Następnie wybierzemy się do małej miejscowości Cabo Polonio, gdzie można zjeść lunch i, jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczyć na własne oczy lwy morskie, leżące na pobliskich skałach.

Anastasio Lagoon

Tym razem wybierzemy się do Anastasio Lagoon, skąd wybierzemy się w rejs kajakiem. Podczas niego podziwiać będziemy różnorodne gatunki zwierząt, zwłaszcza ptaków. Następnie wybierzemy się do Jose Ignacio rowerem i pozostałą część dnia spędzimy relaksując się przy pobliskim zalewie.

Jose Ignacio 

Ostatniego dnia przed wyjazdem proponujemy wybrać się do dobrej restauracji, udać na spacer po Jose Ignacio, zwiedzić latarnię czy po prostu poleżeć na plaży.

Buenos Aires

Po śniadaniu udajemy się do Montevideo autobusem, a następnie na lotnisko do Buenos Aires, by powrócić do kraju. Jeśli czas pozwoli, warto zrobić zakupy i na przykład zaopatrzyć się w kilka pamiątek. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij