USA w 5 dni. Aligator albinos i dom Elvisa

Memphis
Flickr/Betsy Weber/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Stany Zjednoczone
  • 5 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Posiadłość Elvisa Presley’a, zniszczone przez kataklizm miasto oraz aligator albinos - to wszystko zobaczysz podczas tej wyprawy.

Nowy Orlean

Wyprawa rozpoczyna się w Nowym Orleanie, położonym na południu USA, będącym jednocześnie największym miastem stanu Luizjana. Miasto w 2005 roku zostało dotknięte jednym z największych naturalnych kataklizmów w historii tego kraju. W skutek uderzenia huraganu Katrina, zginęło około 1800 osób. Zalane zostało 80 proc. miasta, a do dziś mieszkańcy dzielnicy Lower Ninth Ward nie mogą powrócić do swoich domów.

Warto podkreślić, że Nowy Orlean uważany jest za kolebkę jazzu, który powstał w dzielnicy prostytutek Soryville. W mieście organizowane są różne festiwale jazzowe, więc dobrze jest przed przylotem do miasta zorientować się w kulturalnym harmonogramie.

Pierwszego dnia udajemy się do French Quarter - najstarszej części miasta, pamiętającą jeszcze czasy XVIII wieku. Zobaczymy tu kamienice o kolorowych elewacjach i Bourbon Street pełną restauracji i klubów - oczywiście jazzowych. Warto na tę część miasta poświęcić pół dnia, jak również noc - bawiąc się w lokalnych klubach. Dodatkowo polecamy jeszcze Muzeum II wojny światowej znane tutaj jako The National D-Day Museum oraz Zoo Audubon, w którym żyje... aligator albinos.

Natchez

Z Nowego Orleanu wyruszamy na północ w stronę miasta Natchez, położonego nad rzeką Missisipi. Tutaj warto zwrócić uwagę na wielkie posiadłości powstałe w latach 30. Wielu mieszkańców tego miasta otwiera swoje domy dla turystów, goszcząc ich na noc. Ofertę domów, które są otwierane dla przyjezdnych, można znaleźć w internecie pod hasłem "Natchez Pilgrimage". Można się tam dowiedzieć, jakie antyki można oglądać w danej siedzibie oraz poznać nieco informacji o historii rodziny. Zaraz za Natchez znajdziemy długi na ponad 1,2 km most Natchez–Vidalia, z którego rozpościera się przepiękny widok na miasto.

Memphis

Dzisiaj odwiedzamy Memphis, znane przede wszystkim z Graceland - posiadłości Elvisa Presley'a. Znany muzyk przeżył w niej prawie połowę swojego życia. Do dziś Graceland jest miejscem pielgrzymek fanów artysty. Każdego roku, 8 stycznia oraz 16 sierpnia, czyli w dni urodzin i śmierci Elvisa, urządzane są tutaj huczne imprezy. Budynek ten otwarty jest dla zwiedzających i został wpisany na listę National Register of Historic Places.

Memphis to nie tylko "ojczyzna Presley'a", ale również miasto, w którym urodziła się... Aretha Franklin. Znajduje się tutaj też jeden z najbardziej uznawanych przez muzyków sklepów z perkusjami - Memphis Drum Shop. Można tu odwiedzić także Muzeum Soulu, Muzeum Bawełny i Piramidę Memphis, zwaną Great American Pyramid (powstała z uwagi na to, że miasto zaczerpnęło swoją nazwę od jednego z największych miast starożytnego Egiptu).

Nashville

Nashville zwane jest Atenami Południa, ze względu na dużą jak na liczące prawie 700 tys. mieszkańców liczbę szkół wyższych, których jest tutaj aż 24. Znajdziemy tu też replikę Panteonu, a także historyczną plantację i muzeum The Hermitage. 

Atlanta

Wycieczkę po USA kończymy w Atlancie. Tutaj przede wszystkim warto zobaczyć Bank of America Plaza - największy budynek w stanie Georgia z wieżą widokową. W Atlancie znajdziemy też liczne muzea oraz obiekty historyczne związane z działalnością Martina Luthera Kinga. Jedno z takich muzeów mieści się przy ulicy 450 Auburn Ave i nazywa po prostu Martin Luther King Jr. National Historic Site. Ponadto w Atlancie polecamy World of Coca-Cola, w którym znajdziemy między innymi centrum testowe, umożliwiające nam spróbowanie różnych smaków tego popularnej napoju.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij