USA w 9 dni. Od Nowego Jorku aż po Hollywood

USA
PublicDomainPictures/George Hodan/Public Domain | Źródło: Public Domain Images

Szczegóły


  • Stany Zjednoczone
  • 9 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wodospad Niagara, park Yellowstone, kasyna Las Vegas i luksusowe wille w dzielnicy Beverly Hills. A to wszystko podczas jednej wyprawy!

Nowy Jork

Przygodę z USA rozpoczynamy od Nowego Jorku. Pierwszy dzień po długiej podróży samolotem przeznaczamy jedynie na aklimatyzację oraz swobodną przechadzkę po mieście. Warto wybrać się do restauracji na kolację, ale uwaga, wybór nie będzie łatwy, bowiem w Nowym Jorku jest ich ponad 23 tysiące! W restauracjach serwuje się dania z aż 80 różnych krajów, od typowo nowojorskiej zupy kremowej z małży, poprzez pizze, burgery i hot-dogi, a na polskich pierogach kończąc.

Nowy Jork

Dziś czeka nas całodniowa wyprawa po Nowym Jorku. Miasto to liczy 8,4 mln mieszkańców i ma powierzchnię 789 km2 - jest co zwiedzać! Trzeba tu przede wszystkim zobaczyć Statuę Wolności (nie ma tutaj żadnych biletów wstępu), Most Brookliński, Piątą Aleję, Central Park oraz Broadway. Można również udać się do Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej. Nocą warto z kolei przejść przez plac Times Square, aby zobaczyć rozświetloną panoramę drapaczy chmur. 

Waszyngton

Czas na stolicę Stanów Zjednoczonych. W Waszyngtonie koniecznie trzeba zobaczyć Kapitol - siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych, czyli amerykańskiego parlamentu oraz Biały Dom, gdzie z kolei urzęduje prezydent USA. Wielbicielom historii i sztuki polecamy Smithsonian Institution - największy na świecie kompleks muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych. Zwiedzanie go zajmie nam wiele godzin - znajdziemy tutaj między innymi muzeum sztuki azjatyckiej i malarstwa amerykańskiego, muzeum historii, nauki i technologii lotnictwa i lotów kosmicznych, czy muzeum amerykańskich Indian i wiele innych.

Gettysburg - Wodospad Niagara

Dzisiaj proponujemy wizytę w Narodowym Parku Militarnym w Gettysburgu, gdzie rozegrała się najbardziej krwawa bitwa wojny secesyjnej - mówi się o ponad 20 tys. zabitych zarówno po stronie Unii, jak i Konfederacji, co daje przynajmniej 40 tys. poległych, aczkolwiek są źródła, które mówią nawet o 50 tysiącach.

Później tego dnia udajemy się również nad wodospad Niagara, który położony jest na granicy USA i Kanady. Tutaj też znajdziemy nie tylko jedną z głównych naturalnych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych, ale także zabytkowy Fort Niagara oraz Kanał Wellandzki.

Pixabay/werner22brigitte/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Detroit

Ten dzień poświęcimy na krótkie zwiedzanie Detroit, zwane również Motor City USA, ponieważ to tutaj rodziły się potęgi amerykańskiej motoryzacji, takie jak General Motors oraz Ford Motor Company. Tutaj też znajdziemy Muzeum Forda.

Chicago

Dzisiaj odwiedzamy Chicago, czyli miejsce, w którym mieszka jedna z największa polskich Polonii na świecie, licząca 1,1 mln mieszkańców. Dla porównania w całym Chicago jest 2,7 mln ludzi. W tym mieście warto zobaczyć ogromne Akwarium Shedda, w którego basenach pływają między innymi delfiny i żółwie. Dobrze zwiedzić również Planetarium Adlera oraz Instytut Sztuki. W Chicago znajdziemy też Sears Tower, czyli wysoką na 108 pięter budowlę, na której szczycie znajduje się punkt widokowy. Widać stąd nawet fragmenty sąsiednich stanów: Michigan, Wisconsin i Indiany.

Park Narodowy Yellowstone

Przemierzając USA nie można pominąć wielkiego Parku Narodowego Yellowstone. Znajdziemy tutaj gejzery, wodospady i mnóstwo kanionów. Znajduje się tutaj również przepiękne jezioro Yellowstone.

Las Vegas

Po długiej podróży znajdujemy się w zachodniej części USA. Las Vegas słynie przede wszystkim z licznych kasyn, z najpopularniejszym - Binion's Horseshoe na czele. W tym mieście znajdziemy też otwarte zaledwie kilka lat temu nietypowe Muzeum Przestępczości Zorganizowanej, gdzie możemy zobaczyć, jak w latach 30 zdejmowano odciski palców gangsterów, czy też z jakiej broni korzystali wówczas przestępcy.

Los Angeles

Naszą podróż zakończymy w Mieście Aniołów, gdzie czeka nas przechadzka po luksusowej dzielnicy Beverly Hills, stolicy światowego kina Hollywood oraz po bulwarze Sunset Strip.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij