Vang Vieng w 3 dni. Imponujące jaskinie i spływ dla odważnych

Vang Vieng
Flickr/Rob Young/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Laos
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Weź udział w spływie na... oponie traktora, przeleć balonem nad laotańskim miasteczkiem i wykąp w lagunie, ulokowanej u wejścia do jaskini. 

Przybycie do Vang Vieng

Po przyjeździe do Vang Vieng w Laosie udaj się nad rzekę Nam Song. Będziesz tu mógł podziwiać niezwykłe krasowe formacje skalne oraz... wziąć udział w spływie na na oponach do traktorów. Jeśli wolisz bardziej tradycyjne rozrywki, możesz popływać kajakiem. Koniecznie zostań nad Nam Song do wieczora, by podziwiać wspaniały zachód słońca.

Vang Vieng to niewielka miejscowość, zamieszkana przez około 25 tysięcy mieszkańców, jednak popularne wśród turystów. Wieczorem z łatwością odnajdziesz tu wiele atrakcyjnych restauracji i klubów, w których miło spędzisz wieczór.

Tham Pou Kham i Tham Chang

Największą atrakcją turystyczną Vang Vieng są tutejsze jaskinie. Na początek udaj się do Tham Pou Kham. Nazwa tej jaskini odnosi się do formacji skalnych, które swym kształtem przypominają kraby. Zejdź nawet 100 metrów pod ziemię, by zobaczyć porcelanowy posąg Buddy, a także przepiękne stalaktyty i stalagmity. Twoją uwagę z pewnością przykuje również niezwykły, błękitny kolor wody, znajdującej się u ujścia jaskini. Polecamy skorzystać z orzeźwiającej kąpieli w tej niezwykłej lagunie. Zbiornik jest bezpieczny i służy celom rekreacyjnym.

Flickr/Angie/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Z Tham Pou Kham udaj się do Tham Chang. To kolejna jaskinia, którą warto zwiedzić w okolicy Vang Vieng. Przejdź się wąskimi i krętymi korytarzami, w których chowali się mieszkańcy okolicznych wsi podczas wojen w XIX wieku. Uwaga! By dostać się do jaskini, należy wcześniej pokonać drewniany most i wspiąć się na wzgórze, porośnięte bujną roślinnością.

Dziś również możesz przepłynąć się po Nam Song lub wypożyczyć rower i przejechać się wzdłuż brzegu rzeki. Wieczorem warto pokusić się o... lot balonem. W Vang Vieng bardzo łatwo znajdziesz lądowisko, przeznaczone dla tego środka lokomocji.

Wyjazd z Vang Vieng

Z samego rana wybierz się do kawiarni, by napić się tradycyjnej laotańskiej herbaty. Następnie wybierz się na farmę, gdzie w znajdują się ekologiczne uprawy tej rośliny, a także hodowle zwierząt. Dowiesz się tutaj, jak przyrządza się ten jeden z najpopularniejszych napoi na świecie. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij