Wenezuela w 15 dni. Dotrzyj do legendarnego El Dorado!

Wenezuela
Flickr/Fernando Flores/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Wenezuela
  • 15 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Próbujemy indiańskiego piwa, oglądamy most Gustave'a Eiffela oraz zaglądamy do kopalni złota. 

Maiquetia (Caracas) - Puerto Ordaz

Podróż samolotem z Caracas do Ciudad Bolivar oraz wieczorny odpoczynek w jednym z hoteli w Puerto Ordaz.

Puerto Ordaz - Las Claritas

Wyruszamy już około 8 rano do Las Claritas. Po drodze zwiedzamy tradycyjną wioskę Guasipati oraz legendarne El Dorado, gdzie mamy okazję zobaczyć most Gustave'a Eiffela. Po południu udajemy się do kopalni złota w Las Claritas. Na koniec dnia polecamy zakwaterowanie w Camp Mantopa.

Manacas - Mantopai

Po śniadaniu udajemy się do wioski Iboribo, skąd jest zaledwie 20 minut jazdy dzieli nas od rzeki Aponwao oraz wysokiego na 107 metrów wodospadu Chinak Meru. Następnie udajemy się z wizytą do misji Kavanayen, w której Indianie uczą się nowoczesnego rolnictwa. Później przychodzi czas na przejażdżkę jeepem do obozu Mantopai, znajdującego się obok rzeki Karuai, u podnóża góry Soropan. To jednak wyprawa adresowana wyłącznie do doświadczonych kierowców.  

Mantopai

Na kilkugodzinne zwiedzanie dżungli warto się wybrać z przewodnikiem, który wyjaśni działanie roślin medycznych, opowie o technikach polowań, a także zaprowadzi do gospodarstw, w których Indianie uprawiają warzywa i owoce, a także warzą lokalne piwo. Przy odrobinie szczęścia można tutaj zobaczyć tapiry oraz wiele gatunków małp. Po południu wybieramy się nad rzekę Karuai i oglądamy liczne wodospady jak chociażby Waipoo Falls i Hanakapiai.

Mantopai - Santa Elena de Uairen - Ciudad Bolivar

Po śniadaniu wyjazd do Mantopai i kontynuowanie wycieczki drogą Panamerykańską do wodospadu Kawi. Tu można kąpać się i skakać z 8-metrowych urwisk do wody. Później idziemy na obiad do wioski indiańskiej San Francisco de Yuruani. Po południu warto zwiedzić wodospady La Cortina oraz Quebrada de Jaspe.

Ciudad Bolivar

Przyjazd do Ciudad Bolivar i transfer do Posada La Casita. Tutaj można się wybrać do centrum miasta Colonial i zrelaksować w basenie. 

Ciudad Bolivar - Canaima

W godzinach porannych wyjazd do Ciudad Bolivar oraz lot małą 5-osobową Cessną. Po wylądowaniu warto zwiedzić Lagunę Canaima, która składa się z pięciu wodospadów. W pobliżu warto spędzić noc w obozie rozbitym na świeżym powietrzu.

Canaima - Angel Fall

Dzisiaj wyruszamy łodzią w rejs po rzece Carrao w stronę wodospadu Angel Fall. Z reguły podróż ta trwa około 4 godzin, ale wiele zależy tego, jak silny będzie prąd rzeki. Po drodze zwiedzamy Diabelski Kanion. Po wyjściu z łodzi musimy iść jeszcze przez około 90 minut, nim dotrzemy do wodospadu. 

Angel Fall - Ciudad Bolivar

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Canaima, skąd lecimy do Ciudad Bolivar.

Ciudad Bolivar - delta Orinoco

Rano wyjazd z Ciudad Bolivar oraz podróż łodzią wzdłuż delty Orinoco. Podczas tej wyprawy można oglądać hiacynty wodne i żółwie, a niekiedy nawet natknąć się na... anakondę! Na trasie zobaczyć można również położoną przy brzegu rzeki indiańską wioskę.

Delta Orinoco 

Zwiedzanie delty Orinoco w poszukiwaniu dzikich zwierząt i nietypowej roślinności. Spostrzegawczy na pewno dostrzegą delfiny słodkowodne oraz czerwone małpy, kolibry i zimorodki.

Następnie warto się wybrać na wycieczkę do Warao (Palafitos), najlepiej z przewodnikiem, który przybliży nam lokalną kulturę tego miejsca.

Delta Orinoco - Caripe

Podróż wzdłuż kanałów delty i oglądanie dżungli.

Caripe - Playa Puipuy

Odwiedzamy słynną jaskinię Guacharo, odkrytą blisko 200 lat temu przez Alexandra von Humbolta, w której żyją jedyne na świecie wegetariańskie ptaki nocne, czyli tłuszczaki. Następnie warto zobaczyć wodospad La Paila oraz zajrzeć do miejscowości Caripe.

Playa Puipuy - Cumana

Dziś zwiedzamy półwysep Paria, źródła termalne El Pilar oraz bambusowy gaj. Będzie też czas na odwiedzenie hacjendy, której właściciel wyjawi wszystkie tajniki picia i uprawy kakao. 

Cumana - Caracas

Powrót do Caracas. Jeśli czas pozwoli, warto przed wylotem przespacerować się jeszcze po mieście i kupić kilka pamiątek. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij