Wietnam w 10 dni. Od historycznego Hanoi po modernistyczne Ho Chi Minh City

Wietnam - Sajgon
Ulice Sajgonu | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Wietnam
  • 10 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz Zakazane Miasto, spróbuj przysmaków na lokalnym markecie i przejedź między polami ryżowymi.  

Hanoi

Podróż rozpoczynamy od wizyty w Hanoi - stolicy Wietnamu i drugiego co do wielkości miasta w tym kraju. Dziś warto zobaczyć Temple of Literature, muzeum Hoa Lo Prison oraz  wybrać nad jezioro Hoàn Kiếm, otoczone nowoczesnymi budynkami.

Halong Bay

Dziś prywatnym busem docieramy do Halong Bay w Zatoce Tonkin wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Składa się ona aż z 1600 wapiennych wysp, które zostały utworzone w ciągu tysiącleci przez wiatr i erozję wodną. Warto zajrzeć do tutejszych jaskiń. Noc można spędzić na statku - te przygotowane dla turystów są bardzo dobrze wyposażone, bowiem mają często klimatyzowane kabiny z pełnym zapleczem sanitarnym.

Hanoi

Wracamy przez Ha Long do stolicy kraju. Ten dzień spędzamy na zakupach, wieczorem zaś udajemy się na pociąg do Hue, gdzie spędzamy noc. 

Hue

Można tutaj zobaczyć cytadelę Hue Imperial wraz z jej licznymi świątyniami oraz pałacem cesarza. Polecamy również odwiedzić tętniący życiem Dong Ba Market, gdzie można spróbować wielu lokalnych przysmaków.

Hue

Dziś warto wybrać się na przejażdżkę motocyklem wraz z przewodnikiem, który pokaże najciekawsze miejsca tego miasta, na przykład ruiny opuszczonego Zakazanego Miasta, które było przeznaczone wyłącznie dla cesarza i jego konkubin, niestety zostało niemal całkowicie zniszczone w trakcie wojny z USA. Podczas tej wyprawy warto również zwiedzić XVII-wieczny klasztor buddyjski Thein Mu Pagoda oraz grobowiec cesarza Tu Duc.

Hoi An

Ten dzień rozpoczynamy od przejażdżki autokarem między polami ryżowymi, a następnie docieramy do miasta Hoi An, które było bardzo ważnym portem handlowym od XVII do XIX wieku. Wciąż czuć w nim klimat tamtego okresu. Zobaczyć tu też można przepiękne tkaniny, sprzedawane przez kupców. 

Hoi An

Ponieważ miasto jest bardzo atrakcyjne, warto poświęcić jeszcze jeden dzień na jego zwiedzanie. 

Ho Chi Minh City

Wcześnie rano wybieramy się w podróż samolotem do Ho Chi Minh City, które formalnie zwane jest Saigonem. Odwiedzamy tutejszy pałac i operę oraz zatrzymujemy się na dłużej w Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie można zobaczyć pamiątki po walkach pomiędzy USA a Wietnamem.

Mekong Delta

Udajemy się statkiem na zwiedzanie Mekong Delta, a po drodze zahaczamy o fabrykę kokosowych cukierków.

Ho Chi Minh City

Powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, warto wybrać się na ostatnie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij