Wietnam w 6 dni. Śladem ostrych smaków orientalnej kuchni

Ulica Sajgonu
Rambutany to miejscowy przysmak | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Wietnam
  • 6 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podziemne labirynty wykorzystywane przez Wietkong, wioski zbudowane z liści palmowych i tysiące łodzi, na których dostaniemy najlepsze przyprawy i wyroby rękodzielnicze. To wszystko czeka na nas podczas tej wyprawy.

Saigon

Pierwszy dzień warto spędzić na spacerach uliczkami sąsiadującymi z hotelem. W ciągu całego pobytu będzie nas czekać bardzo dużo chodzenia, dobrze więc dziś odpocząć po podróży i wykorzystać czas na przykład na kupno pamiątek. 

Sajgon

To dziś tak naprawdę zaczynamy zwiedzanie Wietnamu. Najpierw udajemy się do Chinatown, gdzie dowiemy się nieco na temat wietnamskiej medycyny, głównie dzięki sprzedawcom w licznych sklepikach z ziołami. Następnie czeka nas wizyta Muzeum Wietnamskiej Medycyny Tradycyjnej oraz na rynku Ben Thanh Market, obfitującym w różne dobra kulinarne, takie jak: papier ryżowy, palczatka cytrynowa czy kolendra i mięta wietnamska. Będąc w Sajgonie (dziś zwanym Ho Chi Minh) nie można pominąć Muzeum Wojny, które odkryje przed nami tajemnice walk pomiędzy USA a Wietnamem.

W Sajgonie trzeba też zobaczyć Reunification Palace, Notre Dame Cathedral oraz operę i ratusz. Na koniec pozostawiamy wycieczkę w stronę rzeki Sajgon, gdzie możemy zobaczyć największy tunel rzecznym w południowo-wschodniej Azji.

Cu Chi Tunnels

Rankiem opuszczamy Sajgon. Po drodze do Cu Chi Tunnels mamy okazję zobaczyć tutejsze niezwykłe rośliny i zwierzęta, między innymi gekony czy saola (rodzaj wołu). Na miejscu zaś warto skorzystać z jednego z wielu organizowanych tutaj jednodniowych kursów gotowania. Dzięki temu lepiej można poznać wyjątkowe składniki i smaki tutejszej kuchni. 

Później zwiedzamy podziemne labirynty Cu Chi Tunnels, które były wykorzystywane przez Wietkong podczas walk z USA. W podziemiach tych żołnierze chronili się podczas nalotów bombowych. 

Mekong Delta

Dzisiaj pozostawiamy za sobą zgiełk wielkiego miasta i udajemy się w stronę rejonu Mekong Delta. Po drodze odwiedzamy lokalny market, na którym warto kupić nieco przypraw i innych składników typowych wietnamskich dań. Warto zaopatrzyć się na przykład w tutejszy ryż lub kokosowe cukierki.

Następnie zwiedzamy wioski oraz ogrody drzewek bonsai. Następnie udajemy się do Can Tho, w którym warto się przejść wąskimi uliczkami i szerokimi bulwarami. 

Cai Rang - Mekong - Can Tho

Dziś trzeba wstać wcześnie, bowiem czeka nas bardzo intensywny dzień. Na początek odwiedzamy słynne Cai Rang, gdzie zobaczyć można setki motorówek z różnymi towarami. Spotykają się tutaj najwięksi producenci z całego kraju. Można u nich kupić nie tylko lokalne przysmaki wietnamskiej kuchni, ale również wyroby rękodzielnicze.

Następnie udajemy się do sadów w delcie Mekong, aby skosztować świeżych owoców. Zapuszczamy się w głąb wiosek, przechodząc przez tradycyjne domy z drewna i liści palmowych. Powracamy do Can Tho na późną kolację.

Saigon

Ostatni dzień wyprawy do Wietnamu warto wykorzystać na spacery uliczkami Saigonu i zrobienie ostatnich zakupów. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij