Bahamy w 9 dni. Dla miłośników sportów wodnych

Bahamy
Wikimedia/Dolphins/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Bahamy
  • 9 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Będziemy nurkować przy rafach koralowych, próbować najlepszych dań z owoców morza i pływać na nartach wodnych.

Taino Beach

Taino Beach jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą się zrelaksować i odstresować. Można tu wynająć leżaki oraz kajaki. Skorzystać z szatni i pryszniców oraz restauracji i barów. Wybierzemy się także na wycieczkę łodzią, by ponurkować przy rafach koralowych.

Lucaya Beach 

Dziś udamy się na najbardziej popularną plażę turystyczną wyspy, czyli Lucayan. Mamy możliwość wypróbowania tu różnych sportów wodnych m.in. nart wodnych czy wiosłowanie na desce. 

Lucaya Beach 

Dzisiaj będziemy pływać z delfinami w lagunie lub obserwować je z pokładu łodzi. Jest również możliwość nurkowania przy wraku statku. 

Lucaya Beach 

Wybierzemy się w rejs katamaranem, ponurkujemy, popłyniemy łodzią ze szklanym dnem. Po południu wypłyniemy w dalekomorską podróż, by spróbować sił w rybołówstwie. W wolnej chwili zrobimy rundkę po miejscowych restauracjach.

Gold Rock

Plaża Gold Rock znajduje się w Parku Narodowym Lucayan około 45 mil od Portu Lucaya. Dojedziemy tam samochodem lub skuterem. W tym miejscu znajduje się zaciszna plaża, na której można skorzystać ze stołów piknikowych i miejsc przeznaczoncyh do grillowania. 

Wikimedia/Averette/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Park Narodowy Peterson Cay

Dostaniemy się tu tylko łodzią, bowiem Peterson Cay to mała wyspa, znajdująca się o jedną milę od południowego krańca Bahamów. Jest to obszar chroniony, ale możemy go odwiedzić. Warto tu ponurkować, bowiem w pobliżu znajdują się piękne rafy koralowe. Wieczorem wracamy na główną wyspę. 

Lucaya Beach

Wracamy w okolice Lucaya Beach. Dziś zobaczymy Port Lucaya Marketplace, czyli jedno z najbardziej popularnych miejsc na wyspie. Będziemy mogli kupić tu nieco pamiątek, a w klubach posłuchać muzyki na żywo.

Freeport

Zajrzymy dziś do Garden of the Groves, czyli do "botanicznego raju", w którym znajdują się wodospady, kwitnące drzewa i piękne ogrody. Warto również udać się na lunch w mieszczącej się przy ogrodzie jadalni.

Ben's Cave

Dziś udamy się do Lucayan National Park, w którym zajrzymy do jaskini Ben's Cave, w której można nurkować. Na koniec wyprawy zatrzymamy się przy plaży Freetown, aby spróbować tropikalnych koktajli i spróbować kilku dań z owoców morza.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij