Zambia w 11 dni. Wybierz się na niezapomniane safari!

Gepard
Flickr/Martijn.Munneke/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Zambia
  • 11 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wypatrywanie gepardów, wizyta w egzotycznych afrykańskich lasach i odpoczynek przy Wodospadach Wiktorii - to tylko niektóre z atrakcji, czekających na ciebie w tym kraju.

Lusaka

Wyprawę po Zambii rozpocznij od przyjazdu do Lusaki. W stolicy kraju na pewno warto odwiedzić Muzeum Narodowe, w którym można poznać kilka istotnych faktów, dotyczących historii tego państwa. 

Południowa Luangwa

Czas udać się na safari po okolicach południowej Luangwy. Wynajmij samochód z napędem na cztery koła i podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Przy odrobinie szczęścia uda ci się zobaczyć kilka okazów egzotycznych zwierząt (np. gepardy). 

Południowa Luangwa - Nsefu

Zaraz po śniadaniu udaj się w kierunku osady Nsfeu, ulokowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Południowej Luangwy. Teren ten słynie z bardzo bujnej przyrody. Wejdź w sam środek egzotycznych afrykańskich lasów, a noc spędź w tutejszych domkach letniskowych.

Nsefu - Tena Tena

Czwartego dnia wyrusz do obozu Tena Tena, skąd przewodnicy zabiorą cię na safari. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas tej wyprawy zobaczysz wiele ciekawych gatunków dzikich zwierząt – np. lwy lub lamparty.

Tena Tena

W Tena Tena warto zatrzymać się na dłużej. Dziś ponownie wybierz się na safari i wypatruj zwierząt, które dotąd mogłeś zobaczyć jedynie w książkach lub telewizji. Oprócz wspomnianych lwów i lampartów, w okolicy występują także przepiękne pantery!

Tena Tena - Park Narodowy Kaufe

Powoli kieruj się z powrotem w kierunku Lusaki. Po drodze wstąp jednak koniecznie do Parku Narodowego Kaufe. Na pewno ogromne wrażenie zrobią na tobie tutejsze sawanny. 

Park Narodowy Kaufe - Busanga

W drodze powrotnej do stolicy Zambii zatrzymaj się także na terytorium Busangi. Na tutejszych terenach równinnych aż roi się od drapieżników! Jeśli więc nie udało ci się zobaczyć wcześniej lwa lub geparda, jest spora szansa, że ujrzysz te gatunki właśnie w tych okolicach.

Busanga

Dziś także wyrusz na safari po Busandze. Oczywiście skorzystaj z pomocy z wykwalifikowanych przewodników, którzy zadbają o twoje bezpieczeństwo. 

Busanga - Livingstone

Dziewiątego dnia pobytu w Zambii zatrzymaj się w Livingstone. Największą atrakcją są pobliskie Wodospady Wiktorii. Oprócz tego odwiedź muzeum poświęcone odkrywcy regionu – Davidowi Livingstonowi.

Flickr/Joachim Huber/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Livingstone - Wodospady Wiktorii - Livingstone

Jeśli nie udało ci się zobaczyć Wodospadów Wiktorii wczoraj, koniecznie odwiedź je dziś. Możesz także udać się do Muzeum Kolejnictwa w Livingstone, pobawić się na tutejszych polach golfowych lub odwiedzić rynek Maramba.

Livingstone - Lusaka

Ostatni dzień wyprawy spędź w Lusace. Po raz ostatni poczuj niezwykłą atmosferę Zambii. Przed odlotem udaj się na ostatni spacer po ulicach stolicy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij