Zimbabwe w 13 dni. Piękno afrykańskiej natury

Zimbabwe
Flickr/Kevin Walsh/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Zimbabwe
  • 13 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podróżując po tym kraju zobaczysz m.in. słynne wodospady Wiktorii, starożytne ruiny Wielkiego Zimbabwe oraz wiele okazów dzikich zwierząt i egzotycznych roślin.

Bulawayo

Wyprawę po Zimbabwe rozpocznij od przybycia do Bulawayo. To drugie pod względem wielkości miasto tego kraju. Warto wybrać się na krótki spacer i podziwiać zachowane w dobrym stanie przykłady architektury z czasów kolonialnych (np. budynek ratusza). Oprócz tego odwiedź tutejsze Muzeum Historii Naturalnej, gdzie znajdują się okazy miejscowej fauny i flory.

Masvingo

Drugiego dnia wybierz się na wycieczkę do miejscowości Masvingo. Głównym punktem wyprawy jest jezioro Mutirikwe, znajdujące się w pobliżu ruin Wielkiego Zimbabwe (te zobaczysz jutro). Mutirikwe warto podziwiać wczesnym wieczorem, ponieważ zachód słońca nad brzegiem zbiornika robi naprawdę ogromne wrażenie!

Masvingo - Wielkie Zimbabwe

Zgodnie z zapowiedzią udaj się dziś na zwiedzanie ruin Wielkiego Zimbabwe. To jedyny w swoim rodzaju kompleks budowli pochodzących z okresu przedeuropejskiego. Wynajmij tutejszego przewodnika i w jego asyście poznaj każdy zakątek tego niezwykłego miejsca!

Flickr/Ross Huggett/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Gweru - Antelope Park

Tym razem wyrusz do dawnej stolicy Zimbabwe – Gweru. Na szczególną uwagę zasługuje mieszczący się w pobliżu miasta Park Narodowy Antelope Park. Możesz przemierzyć przepiękną sawannę pieszo lub konno.

Antelope Park

Kontynuuj zwiedzanie Antelope Park. Być może uda ci się zobaczyć zebry, lwy lub słonie. Wśród atrakcji dostępnych w rezerwacie są także przeprawy kajakiem po mieszczących się tutaj zbiornikach wodnych.

Park Narodowy Matopo

Dziś odwiedź Park Narodowy Matopo. To jeden z najsłynniejszych rezerwatów kontynentu afrykańskiego. Założony został już w 1926 roku. Dziś możesz tu zobaczyć: żyrafy, nosorożce, krokodyle, hipopotamy oraz lamparty. Nie brak tu również wielu okazów egzotycznych roślin.

Park Narodowy Matopo

Ponownie odwiedź Park Narodowy Matopo. Tym razem wyrusz w tutejsze góry i podziwiaj m.in. starożytne naskalne malowidła oraz kamienne rzeźby. 

Park Narodowy Hwange

Przyszła pora na odwiedzenie kolejnego rezerwatu w Zimbabwe. Park Narodowy Hwange położony jest tuż przy samej granicy z Botswaną. Miejsce to znane jest przede wszystkim z żyjących tutaj słoni. Z pewnością musisz zobaczyć je w ich naturalnym środowisku.

Park Narodowy Hwange

W Parku Narodowy Hwange zobaczysz oprócz słoni także inne gatunki zwierząt. Rezerwat ten jest domem m.in. dla ponad 400 rodzajów ptaków. Dodatkowo możesz ujrzeć tu koczkodany zielone i liczne rodzaje antylop.

Warto wybrać się tu na krótką wyprawę po suchych lasach miobo oraz mopane.

Wodospady Wiktorii

Kolejnym przystankiem na mapie wyprawy po Zimbabwe są Wodospady Wiktorii, uznane za jeden z naturalnych siedmiu cudów świat. Podziwiaj ich niezwykłe piękno, po czym udaj się w rejs po rzece Zambezi.

Wodospady Wiktorii

Ten dzień spędź w okolicach Wodospadów Wiktorii. Podróżuj wzdłuż jednej z wielu tras turystycznych. Odwiedź też pobliskie wioski. W nich zaopatrz się koniecznie w jakieś pamiątki (np. wyroby rękodzielnicze lokalnych rzemieślników).

Wodospady Wiktorii

Przedostatni dzień spędź na relaksie. Raz jeszcze wybierz się nad przepiękne wodospady lub odpocznij w hotelu.

Wodospady Wiktorii

To już koniec twojej wyprawy po Zimbabwe. Po raz ostatni udaj się na krótką przeprawę po okolicy i poczuj niezwykły klimat Afryki. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij