Wymarzony wypoczynek na Seszelach mogą skutecznie utrudnić ulewne deszcze i wysoka wilgotność powietrza. Sprawdź, kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj.  

Seszele to państwo złożone ze 115 wysp znajdujących się na Oceanie Indyjskim. Kraj leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego o odmianie monsunowej. Średnia temperatura roczna waha się od 24°C do 30°C. W czasie najchłodniejszych miesięcy słupki rtęci wskazują około 20-21°C. Roczne opady wynoszą od 2900 do 3600 mm. Temperatura wody rzadko spada poniżej 25°C.

Najlepszy czas wyjazdu na Seszele

Seszele najlepiej odwiedzić w okresie od maja do listopada, kiedy panuje pora sucha. Wiejący w tym czasie wiatr południowo-wschodni sprawia, że jest to najprzyjemniejszy dla turystów okres w ciągu całego roku. Temperatury nie są męczące, a opady występują bardzo sporadycznie.

Najgorszy czas wyjazdu na Seszele

Pogoda na Seszelach jest na tyle przyjazna, że można tej kraj odwiedzać przez cały rok. Wrażliwsi turyści powinni jednak omijać rajskie wyspy w czasie pory deszczowej, czyli od grudnia do marca. Wówczas warunki kształtuje pasat północo-wschodni, który przynosi wilgotne masy powietrza. Ilość opadów znacząco się zwiększa. Najczęściej pada wieczorami i w nocy. Najwięcej deszczu notuje się na wyspach o górzystej rzeźbie terenu. W tym czasie wzrasta też wilgotność powietrza, która wynosi nawet 80%.

Niezbyt korzystne mogą być też wczasy w okresach przejściowych między dwoma porami – w kwietniu i październiku. Wilgotność pozostaje wtedy na wysokim poziomie ze względu na niemal całkowity brak wiatru.