Ćottogram w 2 dni. Zachwycające atrakcje kameralnego miasteczka

Bangladesz
Flickr/MI Javed/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Bangladesz
  • 2 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

W tym bangladeskim miasteczku zajrzyj do muzeum poświęconemu zabitemu w zamachu prezydentowi, wybierz w rejs łodzią, połączony z degustacją dań z ryb i wypocznij na plaży.

Przyjazd do Ćottogram, wypoczynek na plaży oraz wizyta w muzeum

Zaraz po przyjeździe do Ćottogram zamelduj się w hotelu i wyrusz nad pobliskie jezioro Foy, otoczone gęstymi lasami. Możesz tu udać się na zorganizowany rejs lub skorzystać z działającego przy akwenie parku rozrywki, w którym można na przykład wykąpać się w basenie lub przejechać na diabelskim młynie. Wokół jeziora ciągną się również liczne szlaki, warto więc wybrać się na dłuższą wędrówkę.

Po południu udaj się na plażę Neveal, gdzie będziesz mógł się nieco zrelaksować. Dziś jeszcze polecamy wizytę w Muzeum Pamięci Zia. Miejsce to zostało poświęcone byłemu prezydentowi Bangladeszu – Ziaurowi Rahmanowi, który zginął w zamachu 30 maja 1981 roku. Znajdziesz tu portrety polityka, meble z jego gabinetu, dokumenty oraz inne pamiątki.

Malownicze jeziora, plaża Patenga i wyjazd z miasta

Dziś udaj się nad jezioro Kaptai. Wsiądź do łódki i udaj się w rejs. Na zbiorniku znajduje się kilka wysepek, na których wznoszą się niewielkich rozmiarów świątynie oraz zabudowy mieszkalne. Miejscowi z pewnością poczęstują cię pysznymi daniami z ryb! Podczas rejsu miniesz także wiszący most. Uwaga! Aby dostać się na jezioro, należy wcześniej uzyskać oficjalne pozwolenie.

Z Kaptai udaj się nad jezioro Boga. Ulokowane w głębi wiecznie zielonego lasu wygląda zjawiskowo. Tu na pewno odpoczniesz od zgiełku europejskich miast. Przed dalszą drogą wyciszyć się będziesz mógł również na plaży Patenga. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij