Czechy w 3 dni. Nie tylko spacer po Pradze...

Praga
Flickr/Roman Boed/ CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Czechy
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podczas krótkiej wizyty w Czechach zobaczysz ścianę Johna Lennona, napijesz się doskonałego piwa i odwiedzisz malownicze miasteczko Český Krumlov, w którym znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zamek, usytuowany na skarpie nad Wełtawą.

Praga

Pierwszy dzień pobytu w Czechach spędź w przepięknej Pradze. Po zatrzymaniu się w jednym z tutejszych hoteli koniecznie udaj się na zwiedzanie Starego Miasta. W tutejszych knajpkach z pewnością musisz skosztować lokalnych piw. Warto także zjeść tradycyjny smażony ser oraz kultowe knedle. Koniecznie także zobacz słynny Most Karola, będący prawdziwą wizytówką stolicy tego kraju.

Český Krumlov

Dziś zostaw na chwilę zwiedzanie Pragi i udaj się do sąsiedniej, średniowiecznej miejscowości Český Krumlov. Przede wszystkim zobacz tutejszy zamek wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Gród ten został wzniesiony na stromej skarpie, mieszczącej się nad rzeką Wełtawą. Wrażenie robi nie tylko sam budynek zamkowy, ale także znajdujące się przy nim ogrody.

Później udaj się na zwiedzanie Starego Miasta. Tam zobaczysz m.in. renesansowy ratusz, gotycki kościół św. Wita, dawne seminarium jezuickie oraz Dawny Pański Browar. 

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać ten dzień, możesz także udać się do Czeskich Budziejowic. Tu także zachwyci cię średniowieczny układ miasta oraz liczne zabytki – Rynek Przemysła Ottokara II, katedra św. Mikołaja oraz Klasztor Ofiarowana Panny Maryi.

Praga

Wróć do Pragi i zobacz kolejne niezwykłe zabytki tego cudownego miasta: Operę Narodową, Muzeum Narodowe, Plac Wacława, a także praski zamek z barokowym dziedzińcem. Fani Beatlesów powinni także zobaczyć słynną ścianę Johna Lennona. Sympatycy bardziej tradycyjnych atrakcji muszą z kolei zobaczyć na własne oczy żydowską dzielnicę Josefov. Wieczorem odwiedź Stare Miasto i przekonaj się, że Praga to miejsce, które nigdy nie zasypia!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij