Czechy

Tylko 4 proc. nie zarekomendowałaby ani jednego miejsca do odwiedzenia. Reszta – jak najbardziej.

Mieszkańcy czeskiej wioski nie sięgają po półśrodki.

Zdeklasowało konkurencję. Przede wszystkim swoją kuchnią, życiem nocnym i atrakcjami.

Ramiona żyrandolu tworzą spięte piszczele, w herbie zrobionym m.in. z żeber ptak z kości dziobie głowę Maura, obok stoją dwumetrowe świeczniki zdobione czaszkami i fragmentami ludzkich miednic. Nawet litery w podpisie autora tego dzieła ułożone są na ścianie ze szczątków zmarłych. Kto był w kaplicy czaszek w Czermnej na Dolnym Śląsku zobaczył preludium tego, co ukryte jest w cmentarnej kaplicy znajdującej się 100 km dalej na zachód.

Podczas krótkiej wizyty w Czechach zobaczysz ścianę Johna Lennona, napijesz się doskonałego piwa i odwiedzisz malownicze miasteczko Český Krumlov, w którym znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zamek, usytuowany na skarpie nad Wełtawą.

„Czuję się jak Krzysztof Kolumb XXI wieku” – stwierdził badacz.

Nazywają go „Kościołem Dziewięciu Duchów”, bo rzeczywiście, siedzą w nim zjawy. Jeszcze do niedawna uważano, że wisi nad nim fatum, bo w 1968 roku dach budynku zawalił się, podczas pogrzebu.

Jeżeli masz zamiar zapisać się na tego typu zawody, możesz liczyć na niesamowitą przygodę, którą zapamiętasz do końca życia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij