Dhaka w 3 dni. Stolica Bangladeszu bez tajemnic

Dhaka Bangladesz
Flickr/Zamil Ul Hasan/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Bangladesz
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz największy budynek parlamentarny na świecie, odwiedź "safari" w samym sercu Azji i wypocznij w cieniu zachwycających pałaców. 

Przybycie do Dhaki

Zaraz po zameldowaniu się w hotelu rozpocznij zwiedzanie miasta. Na początku udaj się pod pomnik Shaheed Minar, upamiętniający poległych studentów, którzy uczestniczyli w 1952 roku w protestach przeciw pakistańskiemu reżimowi, który uznał język urdu za urzędowy, choć posługiwało się nim jedynie 3 proc. populacji. Niezrozumiała decyzja władz sprawiła, że broniący ojczystej mowy młodzi ludzie wyszli na ulice. Protesty szybko przerodziły się w zamieszki, podczas których zginęło 10 osób.  

Następnie odwiedź park Gulshan Lake i wypocznij, spacerując po alejach i mostach. Udaj się też w okolice budynku Zgromadzenia Narodowego. Jatiyo Sangshad Bhaban (bo tak brzmi oficjalna nazwa obiektu) to jedna z najciekawszych architektonicznych perełek miasta. To również największy obiekt parlamentarny na świecie!

Muzeum Narodowe i fort Lalbagh

Z samego rana odwiedź starą część miasta – Old Dhaka. Koniecznie udaj się na tutejsze bazarki, by zaopatrzyć się różne pamiątki (np. tradycyjne gliniane naczynia). Następnie odwiedź park Bangabandhu i poczuj się, jak na safari, organizowanym w samym środku Azji! Na miejscu zobaczysz bowiem m.in. żyrafy, zebry oraz słonie.

Główną atrakcją drugiego dnia pobytu w Dhace jest jednak fort Lalbagh. Twierdza ta powstała za czasów panowania Mongołów i miała pełnić funkcję wartowni. Nigdy jednak jej nie ukończono. Do dziś zachowały się jedynie pozostałości fortu.

Warto dziś także zajrzeć do Muzeum Narodowego, by lepiej poznać niezwykłą historię i kulturę Bangladeszu. Pod koniec dnia udaj się zaś do malowniczej hinduskiej świątyni Chaturdsha.

Powrót do domu

Ostatniego dnia pobytu w Dhace zobacz wyjątkowy pałac Hussain Dalan, wzniesiony w XVII wieku. Następnie udaj się pod świątynię Dźagannathy. Na sam koniec konieczne zajrzyj do kompleksu pałacowego Rose Garden, w którym zobaczysz przepiękne ogrody. Potężny budynek, wybudowany w XIX wieku, do dziś zachował się w bardzo dobrym stanie. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij