Dubaj w 3 dni. W mieście niewyobrażalnego przepychu

Dubaj
Pixabay/Alexas_Fotos / public domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Najwyższy budynek świata, 12 hektarów pokrytych fontannami i hotel, wykładany szczerym złotem. 

Przyjazd do Dubaju

Zwiedzanie Dubaju rozpocznij od zobaczenia wspaniałego kompleksu nowoczesnych fontann, znajdującego się u podnóża jednego z najwyższych wieżowców miasta. Rozlokowane są na powierzchni 12 hektarów i potrafią wystrzelić strumień wody na wysokość ponad 150 metrów! Co ciekawe, organizowane na nich pokazy z udziałem muzyki oraz efektów świetlnych organizowane są tu nie tylko wieczorami, ale też w ciągu dnia.

Będąc w Dubaju nie można nie zobaczyć również najsłynniejszego drapacza chmur, czyli Burdż Chalifa (a właściwie Burdż Dubajj). To najwyższy budynek świata, który sięga 828 metrów. Wjedź na punkt widokowy, znajdujący się na 124. piętrze i podziwiaj niezwykłe widoki. Zwróć również uwagę na samą architekturę budynku. To połączenie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych ze wzorami typowymi dla budynków z krajów islamskich. Po wizycie w Burdż Chalifa możesz udać się na krótki spacer po pobliskich alejkach, wzdłuż których rosną piękne palmy. 

The Dubai Mall, Meczet Jumeirah oraz Emirates Tower

Drugi dzień pobytu w Dubaju rozpocznij od wizyty w tutejszym Meczecie Jumeirah. Przepiękny budynek reprezentuje architektoniczny styl Fatymidów. Wynajmij przewodnika i zwiedź wnętrze świątyni. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, tym bardziej, że Jumeriah to jedno z nielicznych miejsc kultu, w których możesz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia!

Dubaj słynie przede wszystkim z nowoczesnych i zapierających dech w piersiach wieżowców. Zobacz koniecznie Emirates Tower, czyli dwa charakterystyczne budynki, mierzące 309 i 355 metrów wysokości. Nieopodal rozciągają się alejki, które idealnie nadadzą się na spacer.

Dziś udaj się do znanego centrum handlowego The Dubai Mall. Ponad 1200 sklepów, kawiarnie, centra sportu i rekreacji – stąd nie można wyjść po piętnastu minutach.

Wyjazd z Dubaju

Zanim opuścisz to miasto, koniecznie zobacz jeszcze wieżowiec Burdż Al Arab. W jego wnętrzu znajduje się obecnie luksusowy hotel, w wielu miejscach wyłożony 24-karatowym złotem. Jeśli chcesz, możesz skorzystać tu z różnego rodzaju zabiegów upiększających.

Na koniec polecamy wizytę w centrum handlowym Ibn Battauta Mall. Jeśli wcześniej nie miałeś okazji zaopatrzyć się w pamiątki (np. gustowną biżuterię), możesz nadrobić tę zaległość właśnie w tym miejscu. Przygotuj jednak sporo gotówki, bo ceny w tutejszych sklepach są zawrotne. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij