El Nido w 3 dni. Plażowanie w filipińskim raju

El Nido Filipiny
Flickr/mendhak/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Filipiny
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Pływanie kajakiem między wapiennymi skałami, degustowanie drinka z łupiny orzecha kokosowego i próbowanie swoich sił w snorkelingu - to tylko niektóre atrakcje El Nido, czyli jednego z najpopularniejszych kurortów na Filipinach. 

Przyjazd do El Nido

El Nido to miejsce dla spragnionych leniwego wypoczynku, głównie na plażach. Zaraz po przyjeździe wybierz się na Secret Lagoon Beach, gdzie będziesz mógł oglądać wapienne formacje skalne i jaskinie. Miłośnikom sportów polecamy nurkowanie lub kajakowanie w tym miejscu. 

Po odpoczynku na Secret Lagoon Plaża udaj się do restauracji na obiad. Przygotuj się jednak na to, że możesz mieć problem ze znalezieniem wolnego stolika, bowiem tutejsze lokale non stop okupowane są przez turystów. Warto jednak odczekać swoje, a potem spróbować ciastek ryżowych, nadziewanych kurczaków oraz dań z owoców morza i egzotycznych owoców, na przykład ananasów czy jagód santolu. Wieczorem udaj się na oddaloną o 17 kilometrów od centrum El Nido plażę Nacpan. 

Las Cabanas i nurkowanie z rurką

Z samego rana udaj się na krótki spacer w kierunku Las Cabanas, gdzie znajduje się kolejna urokliwa plaża. Można tam dotrzeć pieszo, albo quadem lub tzw. trójkołowcem. To miejsce idealne do spróbowania snorkelingu, czyli tzw. nurkowania z rurką. Jeśli nigdy nie uprawiałeś tego sportu, możesz skorzystać z usług tutejszych instruktorów. Warto spędzić tu również wieczór, bowiem Las Cabanas słynne jest z doskonałych barów i klubów nocnych. Do El Nido wróć późnym wieczorem lub następnego dnia z samego rana. 

Small Lagoon i wyjazd z El Nido

Z samego rana udaj się plażę Seven Commando. Warto spróbować tutaj drinków z orzechów kokosowych. Dziś jeszcze możesz wybrać się nad Small Lagoon. Ten niewielki basen, otoczony wapiennymi skałami, jest ulubionym celem wypraw fanów kajakarstwa. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij