Etiopia w 11 dni. Kraj wspaniałych jezior i egzotycznych ptaków

Etiopia - Lalibela
Flickr/Alastair Rae/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Etiopia
  • 11 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

W ciągu 11 dni spędzonych w Etiopii odwiedzisz największe i najciekawsze miasta tego kraju, poczynając od stolicy w Addis Abebie. Oprócz tego będziesz mieć okazję zobaczyć Wielkie Rowy Afrykańskie, najpiękniejsze jeziora regionu oraz liczne gatunki egzotycznych zwierząt.

Addis Abeba 

Po przybyciu do Addis Abeby warto od razu wyruszyć na zwiedzanie lokalnych zabytków. W mieście znajdziesz m.in. imponujące budynki sakralne – Katedrę św. Jerzego oraz Katedrę Trójcy Świętej. W tym samym dniu wybierz się również do położonego nieopodal stolicy klasztoru Debre Libanos, który według legendy został założony w XIII wieku przez św. Tekle Haymanota.

Langano

Langano to oddalone o 200 kilometrów na południe od Addis Abeby jezioro, zaliczane do największych w Etiopii.  Miejsce to na pewno przypadnie do gustu amatorom żeglarstwa. Po dzikiej stronie jeziora spotkać można hipopotamy, pawiany oraz guźce.   

Góry Bale

Trzeciego dnia wybierz się w Góry Bale, znajdujące się w regionie Oromia. Możesz odwiedzić np. Park Narodowy Bale, w którym spotkasz charakterystyczny dla tego regionu piętrowy układ roślinności. Oprócz tego zobaczysz liczne gatunki ptaków, zające Sarcka oraz niale górskie.

Góry Bale

Kontynuuj swoją wyprawę po Górach Bale. Tym razem wybierz się na afro-alpejskie łąki płaskowyżu Sanetti, uznawane za największe wrzosowiska na świecie.

Yabello

Kolejnym etapem wyprawy jest Auasa, w której warto zobaczyć chociażby Kościół Świętego Gabriela. Następnie udaj się do miasta Yabello, leżącego u podnóża okazałej góry Obda.

Mega

Niedaleko Yabello mieści się miasto Mega, w którym zobaczysz wiele różnych gatunków zwierząt, w tym egzotyczne ptaki Laniarius ruficeps.

Auasa

Wróć do Auasy i odpocznij nad pobliskim jeziorem o tej samej nazwie. Zbiornik ten podobnie jak Langano nada się do żeglowania oraz obserwacji kolejnych gatunków zwierząt (np. pełzca indyjskiego lub Muscicapy adusty).

Arba Minch

Następnym przystankiem jest Arba Minch – miasto w południowej Etiopii, zaliczane do największych w kraju. Warto spróbować uprawianych tu owoców – mango, pomarańczy, bananów i jabłek. Także tutaj zobaczysz kilka ciekawych okazów zwierząt, np. czubaka afrykańskiego oraz sępa białogłowego.

Park Narodowy Nechi Sar

Dziewiątego dnia wybierz się do Parku Narodowego Nechi Sar, gdzie zobaczysz zebry stepowe, gazele Granta, hipopotamy nilowe, pawiany anubis, szakale czaprakowe, bawolce krowie i wiele innych. Zmierzając do parku ujrzysz również malownicze jeziora Chamo i Abaya.

Langano

Dziś ponownie udaj się nad brzeg jeziora Langano i odpocznij od wrażeń, jakie towarzyszyły ci w ostatnich dniach.  

Addis Abeba

Na sam koniec przygody z Etiopią ponownie odwiedź Addis Abebę. Wybierz się np. na plac Meskel, gdzie corocznie odbywa się festiwal o tej samej nazwie. Zobacz również budynek Hager Fikir – najstarszego lokalnego teatru w Afryce.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij