Etiopia

Hamarowie, Hamar, Hamer – grupa etniczna zamieszkująca południową Etiopię. Posługują się językiem hamar, należącym do omotyckiej rodziny językowej. W większości zachowali tradycyjne wierzenia, niektórzy wyznają islam. Ich liczebność wynosi 42 tysiące osób. Prowadzą półkoczowniczy tryb życia, podstawowym zajęciem jest hodowla bydła.

Jeśli chcecie zobaczyć dziką Afrykę, praktycznie niezmienioną od neolitu, wyruszajcie w podróż po południowej Etiopii. To tu spotkacie plemiona, które żyją od tysięcy lat w taki sam sposób, a jedyną oznaką wpływu na ich cywilizacje jest plastikowy kanister, który używają do przynoszenia wody oraz karabin.

Mają 40, a nawet 50 metrów wysokości, a mimo to na początku trudno je dostrzec.

W ciągu 11 dni spędzonych w Etiopii odwiedzisz największe i najciekawsze miasta tego kraju, poczynając od stolicy w Addis Abebie. Oprócz tego będziesz mieć okazję zobaczyć Wielkie Rowy Afrykańskie, najpiękniejsze jeziora regionu oraz liczne gatunki egzotycznych zwierząt.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, przewóz jakich rzeczy przez granicę grozi więzieniem oraz na jakie choroby należy się zaszczepić.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij