Francja w 9 dni. Od miasta miłości po plaże Lazurowego Wybrzeża

paryż francja
Flickr/Javier Vieras/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Francja
  • 9 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz na własne oczy tajemniczy uśmiech "Mony Lisy", spędź noc niczym francuski arystokrata i zajrzyj do muzeum... musztardy. A to nie koniec!

Paryż

Zaraz po przylocie do Paryża oraz zakwaterowaniu się w hotelu, wyrusz na zwiedzanie jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Na samym początku warto wybrać się do Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znajduje się m.in. Uniwersytet Paryski, Sorbona i Panteon. Odwiedź także Saint-Germain-des-Pres, gdzie roi się od urokliwych kawiarni. Znajdziesz tam także zabytkowy kościół, należący do opactwa o tej samej nazwie. Kolejnym przystankiem powinna być natomiast dzielnica Montmartre z placem Place du Tertre, gdzie roi się od ulicznych malarzy oraz muzeum l’Espace Dali, poświęcone twórczości Salvadora Daliego.  

Paryż

Od rana kontynuuj zwiedzanie Paryża. Ponieważ żadna wycieczka do stolicy Francji nie może się obejść bez wizyty na Wieży Eiffla, również udaj się w tym kierunku. Oprócz tego koniecznie wstąp do Katedry Notre-Dame oraz do Luwru, gdzie znajduje się m.in. słynna „Mona Lisa”, autorstwa Leonardo da Vinci. Miłośnicy sztuki powinni również udać się do muzeum d'Orsay, w którym znajdą największy zbiór dzieł francuskich impresjonistów. Warto także pokierować się do Wersalu, by zobaczyć niezwykły przepych, jakim lubili otaczać się w przeszłości francuscy monarchowie.

Paryż - Château Sainte Sabine - Dijon

Dziś opuść Paryż i skieruj się do miejscowości Dijon. Zanim jednak zawitasz do tego miasta, zatrzymaj się w klimatycznym zamku Sainte Sabine. Wybudowany na fundamentach klasztoru z IX wieku, zrobi na tobie ogromne wrażenie. Przez lata zmieniali się jego właściciele, jednak zamek przeżywał największy rozkwit w XVII wieku, dzięki rodzinie Messey, która nadała mu obecny kształt. Dziś mieści się tu hotel. Możesz zatem zatrzymać się w nim na noc i poczuć się niczym francuski arystokrata. W pobliżu znajdują się przepiękne ogrody. Opcjonalnie możesz dotrzeć jeszcze dziś do Dijon i tam się przespać. 

Dijon

Przyszła pora na zwiedzenie Dijon. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych francuskich miast. Niegdyś znajdował się tu główny ośrodek sztuki i nauki europejskiej. Warto odwiedzić tutejsze muzea – m.in. Muzeum Sztuk Przepięknych z grobem Filipa II Burgundzkiego, Muzeum archeologiczne oraz Muzeum… musztardy! Wybierz się także do którejś z restauracji, by spróbować różnych francuskich przysmaków – m.in. wołowiny po burgundzku oraz kurczaka w winie (coq a u vin).

Dijon

Piątego dnia ponownie udaj się na spacer po uliczkach Dijon. Wejdź na szczyt wieży Tour Philippe le Bon, skąd roztacza się wspaniały widok na średniowieczną część miasta. Oprócz tego zwiedź Katedrę św. Benigna, Pałac Książąt Burgundzkich, Kościół Notre-Dame, Studnię Mojżesza oraz zobacz burgundzkie szachy, stworzone z kolorowych dachówek.

Awinion

Pociągiem udaj się do Awinionu. Udaj się na krótki spacer wzdłuż murów miejskich, koniecznie odwiedź także tzw. Pałac Papieski – budowlę, która w przeszłości była siedzibą głowy Kościoła katolickiego. W międzyczasie zatrzymaj się w kawiarni, by spróbować klasycznych francuskich rogalików.

Awinion

Dziś poznaj pozostałe atrakcje Awinionu. Zobacz m.in. XIII-wieczną romańską katedrę Notre Dame des Doms oraz wybudowany w XII wieku most, zwany Pont Saint-Bénézet. Możesz również odwiedzić tutejsze muzea – zawierające zbiory malarskie Musée Calvet oraz wypełniony rzeźbami Musée Lapidaire.

Awinion - Aix-en-Provence

Opuść Awinion i przenieś się do skąpanego słońcem Aix-en-Provence. Miejscowość ta mieści się na słynnym Lazurowym Wybrzeżu. Odpocznij więc koniecznie na przepięknej Riwierze Francuskiej. Jeśli jednak wolisz spędzić ten dzień aktywnie, zwiedź katedrę Saint-Sauveur. Możesz także udać się na spacer do uniwersyteckiej części miasta, która przypomina nieco Dzielnicę Łacińską Paryża. Zobacz także prace malarza Paula Cezanne’a, w muzeum poświęconym jego twórczości.

Aix-en-Provence

To już koniec twojej wyprawy po Francji. Po raz ostatni udaj się przed wylotem na spacer po przepięknej riwierze Aix-en-Provence.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij