Indonezja w 13 dni. Erotyczne płaskorzeźby i zachwycające świątynie

Indonezja
Pixabay/moslem_alit0/public domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Indonezja
  • 13 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy muzeum lalkarstwa Wayang, starą portugalską armatę, która została ozdobiona scenami erotycznymi oraz największą na Ziemi buddyjską świątynię Candi Borobudur.

Dżakarta

Wyprawę zaczynamy w stolicy Indonezji. Warto tu zajrzeć do muzeum lalkarstwa Wayang, muzeum dzieł sztuki Balai Seni Rupa oraz Muzeum Morskiego. Osoby odwiedzające ten kraj po raz pierwszy nie mogą również pominąć Muzeum Narodowego. Koniecznie trzeba tu również zobaczyć Si Jagur, czyli starą portugalską armatę, bogato zdobioną scenami erotycznymi oraz monument Monas, dedykowany duchowi indonezyjskiej społeczności.

Dżakarta

Udajemy się na poranny spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem. Oglądamy port Sunda Kelapa, w którym po raz pierwszy wylądowali na wyspie Holendrzy, ponadto pełne świątyń Chinatown czy stare miasto Batavia. Odwiedzamy też chiński dwór Chandra Naya. Przechadzając się po placu Fatahillah, poznajemy religijną stronę miasta, dzięki Kościołowi Katedralnemu oraz Istiqlal Mosque, czyli największemu meczetowi w Azji Południowo-Wschodniej.

Dżakarta - Pangandaran

Tego dnia czeka nas spory dystans do przebycia, więc większość czasu spędzimy w podróży. Najpierw przejedziemy się pociągiem do Pukuwerto City (około 5,5 godziny), a następnie mikrobusem do Pangandaran (około 3 godzin jazdy). Pangandaran to mała wioska rybacka, bardzo popularna wśród turystów. Na sąsiednim półwyspie znajduje się rezerwat przyrody, który może się poszczycić naprawdę imponującą fauną i florą.

Zielony Kanion

Kolejny dzień w Pangandaran. Dziś warto się wybrać do niesamowitego Zielonego Kanionu. Dostaniemy się tam na pokładzie łodzi, z której będziemy mogli podziwiać bujną dżunglę.

Pangandaran - Yogyakarta

Znowu w drodze. Najpierw prywatnym mikrobusem (godzina jazdy), a później pociągiem do Yogyakarty (około 4 godzin). To miasto jest jednym z prawdziwych perełek Azji Południowo-Wschodniej i słynie m.in. ze świątyń hinduistycznych i buddyjskich.

Yogyakarta - Magelang - Yogyakarta

Wstajemy wcześnie i wybieramy się do Magelang, gdzie mieści się Borobudur, czyli największa buddyjska budowla na Ziemi. Obiekt, wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto skorzystać z lokalnego przewodnika i poznać trasę dawnych pielgrzymów. Po południu – dla odmiany – czeka nas wizyta w hinduistycznej świątyni Prambanan.

Yogyakarta

Dziś czeka nas wycieczka rowerowa po okolicznych wsiach i polach ryżowych. 

Yogyakarta - Rezerwat przyrody Seloliman

Żeby dotrzeć do rezerwatu, trzeba najpierw spędzić około 4,5 godzin w pociągu, a następnie około godziny w minibusie. Warto, ponieważ to miejsce jest położone w urokliwej scenerii, na zboczu świętego wulkanu Penanggungan. 

Rezerwat przyrody Seloliman - okolice Bromo

Dziś zobaczymy Bromo, czyli czynny wulkan, położony we wschodniej części Jawy w Indonezji. Obowiązkowa atrakcja dla każdego turysty!

Wulkan Bromo w Indonezji. Źródło: Wikimedia/Thomas Hirsch/GNU Free
Wulkan Bromo w Indonezji. Źródło: Wikimedia/Thomas Hirsch/GNU Free

Okolice Bromo - Kalibaru

Wczesna pobudka (około 3:30 nad ranem) na pewno się opłaci. Wspinamy się na wzgórze przy wiosce Kalibaru, z którego będziemy mogli oglądać wulkan Bromo. Podejście nie jest zbyt trudne, lecz na pewno będzie chłodno, więc przyda się dodatkowa warstwa ubrań. Jeśli widoczność będzie dobra, zobaczymy piękny wschód słońca nad wulkanicznym krajobrazem.

Następnie udajemy się autobusem do Probolingo, a później pociągiem do Kalibaru (około 4,5 godziny). Na trasie warto zjeść lunch, a po przyjeździe na miejsce oddać się relaksowi przy basenie lub w salonie masażu.

Pemuteran

Zwiedzanie plantacji kawy, kakao oraz kauczuku, gdzie zasmakujemy również w lokalnych specjałach.

Pemuteran

Dzień relaksu na plaży.

Pemuteran - Ubud

Podróż do Ubud będzie trwała około 5 godzin. Po drodze zatrzymujemy się przy świątyni Taman Ayun. Samo miasto Ubud warto zwiedzić, ponieważ jest kulturowym centrum regionu, rozsławionym przez hollywoodzki film "Eat, Pray, Love" ("Jedz, módl się, kochaj"). To będzie idealne zwieńczenie blisko dwutygodniowej wyprawy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij